Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czy odpinać aku przed wyjęciem zegarów do wymiany żarówek? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163727)

jahu84 15-08-2012 16:43

Czy odpinać aku przed wyjęciem zegarów do wymiany żarówek?
 
Witam.

Pytanko jak w temacie. Czy jest konieczne odpięcie akumulatora przed wyjęciem liczników w celu wymiany żarówek? NIe wiem... ze względu na poduszki itp.?

gopspeedy 15-08-2012 16:46

Odp: Czy odpinać aku przed wyjęciem zegarów do wymiany żarówek?
 
ja odpinałem. Później radio trzeb zakodować

Mariusz 15-08-2012 16:46

Odp: Czy odpinać aku przed wyjęciem zegarów do wymiany żarówek?
 
Nie, nie jest konieczne. Kierownicy nie ruszasz, poza ściągnięciem jej górnej osłony.

Emmm 15-08-2012 17:27

Odp: Czy odpinać aku przed wyjęciem zegarów do wymiany żarówek?
 
Kolego, nie jest to konieczne ale w/g instrukcji wszelkie prace przy instalacji elektrycznej należy wykonywać po odłączeniu akumulatora.
Pozdrawiam

jahu84 15-08-2012 18:18

Odp: Czy odpinać aku przed wyjęciem zegarów do wymiany żarówek?
 
Ok.

Dziękuję za podpowiedzi. Operacja zakończona powodzeniem. Żaróweczki wymienione. Dla świętego spokoju odpiąłem aku. Teraz już wszystko gra!


Pozdrawiam

linkgrabber 15-08-2012 21:15

Odp: Czy odpinać aku przed wyjęciem zegarów do wymiany żarówek?
 
według instrukcji to najlepiej jakby wszystko robiło sie w serwisie ;)
Wymienialem żarówki i inne rzeczy bez odłaczania aku i nic nie wybuchło :P Porządnie bym sie zastanawial czy w ogóle dochodzi tam napięcie przy wyłączonym zapłonie

Emmm 16-08-2012 11:57

Odp: Czy odpinać aku przed wyjęciem zegarów do wymiany żarówek?
 
Kolego, napięcie dochodzi, oczywiście nie do wszystkich odbiorników. Nie chodzi o to, że coś wybuchnie, ale podczas rozłączania/łączenia kostek, wtyczek, złączek, mogą powstawać przepięcia, iskrzenie, zwarcia lub inne impulsy prądowe, które nie zawsze zdrowe są dla obecnej we współczesnych samochodach elektroniki. Tysiąc razy nic się nie stanie ale może ten 1001 raz akurat Tobie przypadnie w udziale. Jak chcesz mieś spokojną głowę, to zdejmij klemę z minusa a jak lubisz ryzyko, to nie zdejmuj. Tak nawiasem mówiąc, ja sam, też rzadko zdejmuję, ale bywają sytuację, że obowiązkowo odpinam aku.
Pozdrawiam

gopspeedy 16-08-2012 13:04

Odp: Czy odpinać aku przed wyjęciem zegarów do wymiany żarówek?
 
U mnie napięcie jest nawet jak samochód zamknę (ładowarka w zapalniczce ładuje telefon). Podpinam się może, ale to wina jakiegoś bezpiecznika czy czego? I jak zrobić, aby panel przycisków climatronika nie przygasał po włączeniu świateł?Przedlift-2002 rok

Już 3x w tym tygodniu usmażyło mi żarówki podświetlania licznika...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.