Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168131)

cysior 24-10-2012 09:45

Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania
 
Jeśli dane fabryczne mówią, że MK4 automat 2.0 TDCI ma spalanie w mieście ok 10 litrów to jak Wy chcecie mieć 7 ? Wyszło Ci tak bo nie resetowałeś często kompa, wyskoczyłeś gdzieś poza miasto, średnie spalanie spadło i pokazywało tyle aż do resetu kompa czy odpięcia aku.
Na trasie te krowy to faktycznie mało palą, bo tak do 100km/godz tylko 5-6L, przy 170-200km/godz pokazuje ok 7,5- 8L, ale w mieście zapomnij; 9,5-11L to jest norma dla tego automatu.

rdstudio 25-10-2012 11:10

Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania
 
pojade lekkim OFFem ale zauwaz ze rozpedzajac sie automatem dosc delikatnie - np do 60 km/h chwilowe spalanie to ok 30 l, na 2biegu 20l, na 3biegu 15l , jak juz dojdzie do 60 uspokaja sie na 7 litrow. Przyspieszajac dynamicznie mamy krotszy czas wysokiego spalania.

Moze zona zaczela spokojniej jezdzic stad roznica?

polaff 25-10-2012 20:52

Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania
 
dobra to na innym przykładzie co roku jeżdżę do bułgarii w podobnym okresie więc temperaratury podobne. w podobnym składzie i z podobnymi bagażami.
Zawsze średnie spalanie miałem około 7,0-7,2 w tym roku 9,0. Na trasie nie ma przecież różnicy a/t <> m/t

Jerry292 26-10-2012 09:38

Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania
 
Witam .
Mam mondka od ponad 2 lat 2.0 TDCI 130 koni automat w miescie pali mi 8,5. 9 L na 100 trasa do 100 km/h 5,5 l .

polaff 26-10-2012 09:44

Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania
 
Cytat:

Napisał Jerry292 (Post 1895162)
trasa do 100 km/h 5,5 l .

ja nie umie jeździć do 100km/h :)

cysior 28-10-2012 08:28

Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania
 
Cytat:

Napisał Jerry292 (Post 1895162)
Witam .
Mam mondka od ponad 2 lat 2.0 TDCI 130 koni automat w miescie pali mi 8,5. 9 L na 100 trasa do 100 km/h 5,5 l .

To teraz zanim zapalisz go rano skasuj średnie spalanie oraz średnią prędkość i pojeździj ze 2-3 dni TYLKO PO MIEŚCIE w koreczku, światłach (żadne kilka km za miastem) i powiedz czy też Ci pokaże 8,5 ;) Powiedz też czy go garażujesz czy nie.

gandolfinek 28-10-2012 15:25

Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania
 
Cytat:

Napisał cysior (Post 1896129)
To teraz zanim zapalisz go rano skasuj średnie spalanie oraz średnią prędkość i pojeździj ze 2-3 dni TYLKO PO MIEŚCIE w koreczku, światłach (żadne kilka km za miastem) i powiedz czy też Ci pokaże 8,5 ;) Powiedz też czy go garażujesz czy nie.

He he, a akurat we Włocławku to tego koreczka nie brakuje na "jedynce" :) Wiem coś o tym jadąc codziennie na Anwil i z powrotem.

mrk26 31-10-2012 18:16

Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania
 
Ja osobiście zauważyłem większe spalanie u siebie jak żona tylko jeżdziła przez dwa dni autem po mieście i jeździła tylko ona to nawet jak ja wsiadłem po dwóch dniach po niej to musiałem "Mondeusza" wyprowadzić na spacer za miasto i dać mu w pipe tak żeby rury z gorąca cykały :P i o dziwo przeszło mu nadmierne spalanie, nie oszukujmy się jak ktoś jeździ tylko po mieście i to krótkie odcinki to moment i zakituje DPF-a, druga sprawa to jakość paliwa w polsce, która jest wręcz żałosna. Przyznam się jeszcze że raz jak przedawkowałem specyfiku do czyszczenia wtrysków to zadziwiająco mało mi palił bo tylko 6,5 na mieście mi pokazywał po zresetowaniu kompa :D tak że profilaktyka nie zaszkodzi :D

polaff 31-10-2012 21:42

Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 1898122)
Ja osobiście zauważyłem większe spalanie u siebie jak żona tylko jeżdziła przez dwa dni autem po mieście i jeździła tylko ona to nawet jak ja wsiadłem po dwóch dniach po niej to musiałem "Mondeusza" wyprowadzić na spacer za miasto i dać mu w pipe tak żeby rury z gorąca cykały :P i o dziwo przeszło mu nadmierne spalanie, nie oszukujmy się jak ktoś jeździ tylko po mieście i to krótkie odcinki to moment i zakituje DPF-a, druga sprawa to jakość paliwa w polsce, która jest wręcz żałosna. Przyznam się jeszcze że raz jak przedawkowałem specyfiku do czyszczenia wtrysków to zadziwiająco mało mi palił bo tylko 6,5 na mieście mi pokazywał po zresetowaniu kompa :D tak że profilaktyka nie zaszkodzi :D

lejesz mondkowi do paliwa jakieś specyfiki?
Nie boisz się o wtryski, pompę, DPF tą całą resztę?

mrk26 01-11-2012 20:09

Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania
 
Właśnie się boję i dlatego leję :D(wedle instrukcji średnio co 10k km) bo używam sprawdzonego preparatu, już wcześniej o nim pisałem, ale leje go tylko i wyłącznie w trosce o wtryski, turbo itp(preparat typu 3in1 napisane że czyści wtryski, turbo i EGR). Póki co nie miałem problemów z DPF-em, a autkiem jeżdżę już 1.5 roku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.