Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czy da się wyłączyć czujnik deszczu? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123072)

BlackJack 16-02-2011 09:43

Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
 
Witam,

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Mk4. Jednak moje szczęście burzy trochę czujnik deszczu. W momencie włączenia wycieraczek na pierwszy poziom (tam gdzie manualnie mozna wybrać częstotliwośc pracy wycieraczek), niezależnie od tego jaką częstotliwośc wybiorę, czujnik w czasie opadów sam decyduje o tym czy wycieraczki mają przyspieszyć czy nie. Szczerze mówiąc strasznie mnie to denerwuje. Nieraz juz sie zdarzyło, że w czasie niewielkich opadów, kiedy ustawiłem sobie częstotliwość na najniższy poziom, a np: nagle pojawił się przede mną jakiś samochód i zaczął bardziej chlapać mi na szybę, to czujnik uznawał, że jest wielka ulewa i uruchamiał wycieraczki na maxa. Ja jednak wolę sam o tym decydować:)

Jest jakiś sposób na wyłączenie czujnika, tak aby tylko zostawić manualne sterowanie częstotliwością?

I jeśli jednak jest taka opcja, to czy w przyszłości bedzie można ten czujnik ponownie włączyć? Jak bede kiedyś zmieniał furę, to wolałbym, żeby jednak ta funkcja działała, bo jeszcze kupujący mi zarzuci, że coś jest zepsute:)

jarkarol 16-02-2011 14:19

Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
 
Nie mam tej funkcji u siebie ale przegladajac instrukcje samochodu mozna znalezc takie wpisy :

"Wyłącz wycieraczki automatyczne przed
wjechaniem do myjni samochodowej."

"Nie włączaj funkcji wycieraczek
automatycznych podczas suchej pogody.
Czujnik opadów deszczu jest bardzo
wrażliwy i wycieraczki mogą włączać się w
przypadku wykrycia na przedniej szybie brudu,
mgły lub owadów."

co oznacza ze da sie to robic dosc latwo.
Ja bym szukal w menu komputera na kierownicy.

BlackJack 16-02-2011 14:35

Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
 
No tak, wszystko fajnie, wyłączenie wycieraczek automatycznych przed
wjechaniem do myjni oznacza po prostu wyłacznie wycieraczek. Nie da sie wyłączyć funkcji automatycznej bez całkowitego wyłaczenia. U mnie są 4 poziomy:
- poziom 0, czyli wycieraczki wyłączone :8)
- poziom 1 z 6-cio stopniową manualną regulacją, która jednak w przypadku wiekszej ilości wody przechodzi w automat (i to własnie chcę wyłączyć)
- poziom 2, gdzie wycieraczki zasuwają bez przerwy
- poziom 3, gdzie wycieraczki zasuwają mega szybko bez przerwy.

W menu komputera własnie nie ma żadnej opcji dotyczącej wyłączenia czujnika. Pliz, pomóżcie

Alecki 16-02-2011 14:40

Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
 
A może zakleić plastrem sensor pod szybą?

jvc 16-02-2011 14:53

Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
 
Przypuszczam że sensor jest przyklejony do szyby od środka wiec raczej ciężko może być go zakleić

donpedro60 16-02-2011 15:39

Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
 
Chyba podpinajac kompa powinno to sie dac wylaczyc.A tymczasem nie uzywaj tej funkcji.
Jeszcze jedna opcja przyszla mi do glowy ktora notabene nic cie nie bedzie kosztowac.Pyknij w szybe malym kamykiem i zglos do wymiany.Nowa zamow bez czujnika.

Krzysztoff 16-02-2011 15:43

Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
 
Witam,

Sensor deszczu znajduje się w obudowie połączonej z lusterkiem wew. i przyklejonej do przedniej szyby. Można poprostu posilikonowac od zewnątrz szybę w miejscu sensora. Powinno załatwic sprawę tylko... jak to będzie wyglądało ???!!!

BlackJack 16-02-2011 15:57

Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
 
Dzięki za porady, chociaż widzę, że są raczej partyzanckie, a myślałem raczej o cywilizowanym załatwieniu sprawy 8)

Kamyk raczej odpada, w końcu nowa fura, więc troche mi szkoda tak kombinować. A silikon? hmmm... faktycznie raczej dziwnei to by wyglądało.

Serio nie ma możliwości odłączenia tej funkcji poprzez kompa?

-> donpedro60: a jak używać, żeby nie korzystać z tej funkcji? Przecież wystarczy włączyć wycieraczki na poziom 1 i od razu ta funkcja jest włączona. A kolejny poziom to juz ciągła praca wycieraczek...

A tak na marginesie, wam to "udogodnienie" nei przeszkadza? ;)

Pulse 16-02-2011 15:59

Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
 
Wymień przełącznik wycieraczek na ten z modeli bez czujnika deszczu. Wówczas sam będziesz sobie ustalał prędkość w pozycji 1.
Przynajmniej w mk3 taki trick działał.

jvras 16-02-2011 16:20

Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
 
Cytat:

Napisał BlackJack (Post 1600359)
A tak na marginesie, wam to "udogodnienie" nei przeszkadza? ;)

Mam to auto dopiero od 2 tygodni, więc może moja opinia nie jest jeszcze podparta doświadczeniem, ale póki co praca wycieraczek z czujnikiem mi się podoba, zwłaszcza jak przejedzie jakiś TIR z przeciwka i wycieraczki błyskawicznie ściągają wodę z szyby.
Miałem też okazję jechać za autem które generowało mokrą mgiełkę na moją przednią szybę i też działało to OK.
Tak na marginesie, w pierwszym poście w tym temacie piszesz o ustawianiu częstotliwości pracy
Cytat:

Napisał BlackJack (Post 1600359)
pierwszy poziom (tam gdzie manualnie mozna wybrać częstotliwośc pracy wycieraczek)

a to nie częstotliwość ustawiasz tylko czułość czujnika deszczu przecież :P
1) Pamiętaj że pociągnięcie dźwignią w dół pozwoli Ci uruchomić wycieraczki manualnie kiedy chcesz (manualna praca przerywana :P)
2) Wyciągnij bezpiecznik od czujnika deszczu i sprawdź jak się wtedy wycieraczki będą zachowywać w położeniu pierwszym (obstawiam że albo nie będą działać wcale albo będą działać tak jakbyś chciał - praca przerywana)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.