Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Sierra (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=111)
-   -   silnik zgasł po 10 minutach pracy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171248)

sierradzg 09-12-2012 15:36

silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
Witam forumowiczów!. dzisiaj odpaliłem sierkę,aby trochę rozgrzać silnik bo 2 tygodnie nie była odpalana,silnik chodził normalnie ,ale po 10 minutach zaczęły falować obroty i sam zgasł.Czy może kończy się alternator?-był już regenerowany!.W sumie zgasł po ytm jak trochę przygazowałem może już nie ładuje?. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się stało?.Podpowiedżcie koledzy o co może chodzić ?.Czy alternator ma swój bezpiecznik w skrzynce bwzpieczników?.Z góry dziękuję za odpowiedż!

salom 09-12-2012 15:40

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
Brak paliwa, zamarznięte przewody paliwowe,lub zapchane jakimś brudem, szukaj w paliwie pompie paliwowej.Alternator jest potrzebny na długie dystanse,a nie na 10 minut pracy silnika.

sierradzg 09-12-2012 18:34

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
Do Salom,czyli jak twierdzisz to nie jest wina alternatora,a jeżeliby były zamarznięte przewody paliwowe to co w takiej sytuacji powinienem zrobić?.Co do paliwa to jest pół zbiornika!

Stefan7809 09-12-2012 18:37

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
A to diesel jest czy benzyna?

sierradzg 09-12-2012 18:50

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
To jest benzyna

Stefan7809 09-12-2012 19:35

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
To co napisał kolega o przewodach paliwowych jest prawdopodobne, ale w przypadku silników benzynowych pozostaje jeszcze układ zapłonowy. Jak się zapychają filtry paliwa to wydaje mi się, że silnik pracuje na wolnych obrotach, nie chce się wkręcić na wyższe i nie ma mocy, żeby jechać. Dopiero później jest tak, że nie chce zupełnie pracować. A czy próbowałeś go ponownie uruchamiać? Jeżeli tak, to co się wtedy działo? Auto o ile widzę jest z 88 r. Nie wiem czy w nim jest układ wtrysku benzyny czy gaźnik, jeżeli gaźnik to i membranowa pompka paliwa raczej, która się mogła teraz uszkodzić, bo np było w niej trochę wody i zamarzła. Ja bym sprawdził czy dochodzi paliwo do gaźnika albo do listwy wtryskiwaczy, jak dochodzi sprawdziłbym czy jest również iskra na świecach. Nie jest to związane moim zdaniem z alternatorem.

sierradzg 10-12-2012 06:52

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
To jest silnik benzynowy na gażniku!,jak mi zgasł próbowalem ponownie zauruchomić,ale już nie chciał zapalić,filtrm palwa mam przeżroczysty także jakby był jakiś w nim syf to by było widać.Z tego co mi się wydaje,to pompa paliwa ma swój bezpiecznik w skrzynce bezpieczników?,może bezpiecznik się spalił i pompa nie podaje paliwa?,może spaliło się tylko te paliwo co było w gażniku i dalej nic nie podawało?,muszę to sprawdzić tzn. ten bezpiecznik,jak uwa

kat 10-12-2012 11:30

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
sprawdzales bezpiecznik wstrzasowy w bagazniku?

sierradzg 10-12-2012 12:38

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
A co to jest b. wstrząsowy i gdzie on jest dokładnie umiejscowiony?

Stefan7809 10-12-2012 21:27

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
A w tym samochodzie pompa paliwa jest elektryczna? Mi się wydaje, że w samochodach gaźnikowych pompy paliwa były membranowe, zaczepione gdzieś na bloku silnika i napędzane np z krzywki wałka rozrządu. Pompy elektryczne byly wprowadzane w układach wtryskowych ze względu na większą wydajność i wyższe ciśnienie pracy, co można było jeszcze stabilizować ciśnieniowym zaworkiem zwrotnym. A w tym filterku paliwa co masz nie widać czy jest paliwo? W Gaźniku nie ma paliwa na 10 minut, szczególnie na zimnym silniku, to może jest na minutę :) Ja bym zrobił tak, że zdjął ten wężyk z gaźnika. Jak jest pompa elektryczna to po przekręceniu kluczyka powinno zacząć lecieć paliwo, a bardziej dla mnie prawdopodobna wersja, że jest pompa membranowa i paliwo powinno zacząć lecieć jak zaczniesz kręcić rozrusznikiem. Jeżeli nie leci tak i tak, to patrz po tym przewodzie paliwowym dokąd idzie i czy nie idzie do takiego urządzenia małego na bloku silnika. Jeżeli tak, to sprawdź w drugim wężyku od tego urządzenia czy jest paliwo, np próbując zassać przez przeźroczystą rurkę, albo coś innego wymyśl ( strzykawka może ). jak nie ma albo nie daje się zaciągnąć to może być tak, że jest uszkodzony przewód paliwowy albo w baku jest jeszcze taki filterek siatkowy na smoku i on może być zabrudzony albo zamarznięty, bo czasem się potrafi woda zebrać na dnie w baku i zamarznąć. Jeżeli przewód idzie bezpośrednio do tylnej części samochodu to pompa jest elektryczna i dostęp do niej jest zazwyczaj po podniesieniu dolnego siedziska tylnej kanapy. Powinna być klapka przykręcana na śrubki. Po podniesieniu klapki i przekręceniu kluczyka w stacyjce powinieneś słyszeć jak pompa pracuje ok 3 sekund i się wyłącza. Jak tak się nie dzieje to szukamy przyczyny. Sprawdzić można np żarówką czy dochodzi do niej napięcie przez ok 3 sekundy po przekręceniu kluczyka, jak tak a pompa nie pracuje to uszkodzona pompa, jak nie ma napięcia to bezpiecznik, który powinien być w standardowej skrzynce z bezpiecznikami. Tyle tylko, że te elektryczne pompy powinny być sterowane przez elektroniczny układ sterowania pracą silnika tzw komputer, którego jak sądzę w tym samochodzie jeszcze nie było, bo pierwszy został chyba wprowadzony w s klasie mercedesa w 90 roku :)

Rafał A.(antek) 11-12-2012 00:43

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
zimno jest, gaznik nie daje rady
daj mu odparowac troche, zapalaj z lekko wcisnietym pedalem gazu
daj mu sie nagrzac
sprawdz uklad zapłonowy (cewka, rozdzielacz, kable, swiece)

sierradzg 11-12-2012 06:49

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
Jeżeli chodzi o pompę to jst na bloku silnika,nie jest elektryczna!,w filterku jest cały czas paliwo

Stefan7809 11-12-2012 21:13

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
czyli pewnie paliwo dochodzi do gaźnika. Nie próbowałeś wykręcić może świecy i zobaczyć czy jest iskra i czy nie jest przypadkiem zalana? A jak go próbowałeś uruchomić, to nie było czuć zapachu paliwa?
ja bym zrobił tak:
  1. odkręciłbym przewód powietrza, który dochodzi do gaźnika, albo obudowę filtra powietrza, tak żeby widać było gaźnik. Z góry powinno być widać gardziel gaźnika ze zwężką. Jeżeli jest paliwo w gaźniku, to jak przekręcisz przepustnicą powinno być widać wtryski benzyny tam w tej gardzieli. Są to wtryski wzbogacające mieszankę w czasie szybkiego dodawania gazu. Przy dużych mrozach również za pomocą właśnie tego mechanizmu wzbogaca się mieszankę przed uruchomieniem silnika tzw pompowanie. Jak jest paliwo złożyłbym to z powrotem. Jak nie ma paliwa to sprawdzamy czy przy wlocie benzyny do gaźnika (tam gdzie przewód jest dołączony) nie ma takiej dużej mosiężnej śruby. Jeżeli jest to jeszcze w niej może być filterek paliwa, który mógł się zapchać.
  2. Jak jest paliwo i nadal się nie uruchamia, to wykręcamy świece. Pewnie w takiej sytuacji będą mokre od benzyny, wycieramy, wkładamy w przewód i dotykamy do silnika, ale nie trzymamy ręką bo kopie :) i kręcimy rozrusznikiem a ktoś patrzy czy jest iskra
  3. jak jest iskra, to się zalały świece, spróbuj odpalić z wciśniętym pedałem gazu do podłogi
  4. jak nie ma iskry to diagnostyka układu zapłonowego, to co można zrobić we własnym zakresie, to zdjąć kopułkę aparatu zapłonowego ( tam gdzie idą wszystkie przewody) i sprawdzić, czy taki węgielek na środku się nie uszkodził, czy nie rozpadł lub uszkodził się palec rozdzielacza, wyczyścić kopułkę od środka.

WIDZ 13-12-2012 14:23

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
2 tygodnie stal potem odpaliles i wilgoc sie zkroplila a ze po takim czasie o tej porze roku moglo jej byc sporo no to zgasł.Wykrec swiece wyczysc,sprawdz iskre,pokrec z 3 razy rozrusznikiem bez swiec potem je zamontuj i probuj odpalac.Jest to oczywiscie jedna z mozliwych przyczyn.Ja taki przypadek mialem.

jarhel74 21-12-2012 13:30

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
Przede wszystim sprawdź czy dochodzi paliwo- zdejmujesz wężyk za pompą, kręcisz rozrusznikiem i patrzysz czy leci paliwo. W mechanicznych pompach pada membrana, teraz gdy jest zimno sztywnieje i mogła pęknąć. U mnie kiedyś tak było. Jeśli pompuje, sprawdź ukł zapłonowy, jak pisali koledzy.

sierradzg 23-12-2012 18:34

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
Bardzo dziękuję Panowie za podpowiedzi,ale już problem jest rozwiązany.Otóz okazało się że świece były tak pokryte sadzą że nie miały prawa dać iskrę wypiaskowalem je i odpalam od strzała.Ale problem może się pojawić ponownie bo podobno mam za bogatą mieszankę paliwową,dlatego jest tyle sadzy i po świę tach jadę do znajpmego gażnikowca aby to wszystko poustawial w gażniku. Jeszcze raz dziękuję!

TOMAS 13-01-2013 09:28

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
Panowie osobiste spory i rozliczenia załatwiajcie sobie na PW

Gufer 15-01-2013 13:32

Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy
 
Autor może sobie w profilu wpisać 2.0 OHC gaźnik to będzie łatwiej na przyszłość . Pompa paliwa z boku silnika sterczy . Na świecach nagar z nieużywania . Wyczyścić szmatą i zrobić z 30 km i troszkę w palnik dać to się wyczyszczą .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.