Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] jak wyjac akumulator:) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89761)

flood 25-01-2010 11:39

jak wyjac akumulator:)
 
szukalem w szukajce ale nie znalazlo:)
otoz pytanie lamerskie, mam tego focusika od niedawna i padl aku. Pytanie - jak go wyjac? Jest w oslonie, ktorej duza czesc lezy pod podszybiem. Nie wiem jak ale stalem nad nim wczoraj godzine i kombinowalem ale nie udalo sie. Mam zdejmowac podszybie, wyciagac wycieraczki zeby sie dostac do aku. To jakas paranoja:)
Druga sprawa jest taka ze pomyslalem o tym zeby go nie wyjmowac i podladowac prostownikiem. czy Minus prostownika mam podpinac pod minus aku czy pod uziemienie? Bo w instrukcji cos mi tu pisze ze z kabli trzeba wlasnie minus na uzemienie?
dzieki za pomoc

balca1 25-01-2010 13:23

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
poprostu rozbierz obudowe aku... a dokladnie plastiki... najpierw gore a pozniej prawa strone ( stojac przodem do aku )... ! 2 minuty roboty.

simon11 25-01-2010 13:32

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Problem nie jest taki lamerski i dotknął wielu kolegów, w tym i mnie. Skorzystaj z tych porad: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kiku 25-01-2010 13:32

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Wymiana akumulatora: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przy ladowaniu prostownikiem ja bym podlaczyl bezposrednio do akumulatora. Mase sie podlacza kiedy uruchamiasz silnik od dodatkowego akumulatora rozruchowego przez kable.

mario591 25-01-2010 13:44

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Minus walisz na minus akku ale proponuję odpiąć klemy na czas ładowania akku. A i nie widzę wiekszego sensu ładowania akku na mrozie bo chyba nie będziesz tam kwitł 8h. Prostownik powinien ładować akku od 8-12h żeby coś dało. Na zmrożonym akku to nie wiem czy i to by starczyło ;p.
Co do wyjęcia akku to ja mam MK1 i nie mam z tym problemu u was chyba się demontuje podszybie to plastikowe i wtedy wyjmujesz akku.
Problemu nie ma bo to chwila no ale jak już byś chciał zabierać ciągle akku do domu na noc to dramat sie robi hehe

alo68 25-01-2010 14:02

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Niektórzy nie zauważyli że chodzi o MKII. Musisz odkręcić obudowę filtru powietrza zdjąć plastik górny i przedni obudowy aku i wtedy akumulator wysuniesz do przodu auta.

flood 25-01-2010 15:19

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
zeby byla jasnosc w temacie - tak to mniej wiecej wyglada:) (zdjecie pogladowe) gore obudowy oczywiscie zdjalem:

http://img714.imageshack.us/img714/940/xi9466a27.th.jpg

maciej_m 25-01-2010 19:46

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
wymieniłem aku w sobotę . musisz zdemontować pastiki, są mocowane na zaczepach. szczególnie dolny ciężko wyjąć. potem wysuwasz aku do przodu i na styk ychodzi.

nie trzeba demontować podszybia czy filtra paliwa.

powodzenia!

damiasek 26-01-2010 09:31

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Cytat:

Napisał mario591 (Post 1342849)
Minus walisz na minus akku ale proponuję odpiąć klemy na czas ładowania akku. A i nie widzę wiekszego sensu ładowania akku na mrozie bo chyba nie będziesz tam kwitł 8h. Prostownik powinien ładować akku od 8-12h żeby coś dało. Na zmrożonym akku to nie wiem czy i to by starczyło ;p.

Może ma garaż nieogrzewany z gniazdkiem, albo postawi zaraz pod domem (nie blokiem) i kabli mu starczy. Można ładować na mrozie, akumulator ładowany dość szybko się ogrzeje. Wymieniałem akumulator w F II 1.6 TDCI - rozpinasz plastiki i wyjmujesz, nie trzeba demontować podszybia czy obudowy filtra powietrza.

Pozdrawiam
Damian

flood 26-01-2010 09:56

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
czyli ta obudowa akumulatora cala da sie zdemontowac? nie tylko gorna pokrywa? ale jak? bo ja to ogladalem ze wszystkich stron i jakos tego nie widze..., dajcie Panowie jakies wskazowki
co wiecej, dostalem i tutaj kilka sprzecznych informacji:diabelek: np. w temacie rozbierania lub nie filtra paliwa...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.