Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hak a czujniki parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150029)

Szym0n 05-02-2012 11:31

Hak a czujniki parkowania
 
Witam Montuję hak do mojego kombi MK3
Mam pytanie, nie chcę podrażac całości przez dodawanie modułów i innych wyciagaczy kasy i montuję wszystko na standardowych wiązkach pod lampy, czy czujniki parkowania zwariują tylko wtedy jak hak bede miał podpięty czy zawsze nawet jeżeli go wypnę?
Gdzies widziałem temat jak "przeprogramowac czujniki parkowania" ale teraz nie moge go znaleść.

fatek 05-02-2012 11:36

Odp: Hak a czujniki parkowania
 
ja mam mk4 z oryginalnym hakiem wpinanym,jak zalozony jest to czujniki troche wariuja,jak odpiety to ok,ale jak ciagniesz przyczepe to poco ci czujniki logiczne (dla mnie) pozdrawiam

Szym0n 05-02-2012 11:39

Odp: Hak a czujniki parkowania
 
No logiczne, zastanawiałem się jedynie po cholerę komu te moduły za kilka stówek- a hak załozony będzie kilka razy w roku to i wariujące czujniki wytrzymam

midwor 05-02-2012 11:48

Odp: Hak a czujniki parkowania
 
Fajnie ze napisales czy masz oryginalne czujniki czy dokladane (a jesli tak to jakie). Dodatkowo nie rozumiem co ma sposob podpiecia elektryki haka do dzialania samych czujnikow.

Rafał A.(antek) 05-02-2012 11:48

Odp: Hak a czujniki parkowania
 
bo wkurza jak dzwoni jak masz przyczepe za soba i cofasz, bo przelacza przeciwmgielne do przyczepy, bo powoduje ze komputer nie glupieje pokazujac uszkodzenie zarowek. Wiekszy sens w nowszych autach, wiadomo jak wszystko siedzi na magistrali CAN

HEXEPL 05-02-2012 11:50

Odp: Hak a czujniki parkowania
 
witaj kolego moduł do instalacji elektrycznej przyczepki jest po to aby nie obciążać instalacji samochodowej i w razie zwarcia w przyczepce spali się bezpiecznik na module.
nie trzeba wtedy szukać czego nie mamy w skrzynce bezpieczników auta tylko mamy jeden bezpiecznik od modułu . a jak wiecie w nowych autach nawet nadpalająca się żarówka jest sygnalizowana na desce rozdzielczej wiec to aby uniknąć niepotrzebnych problemów i pytań dlaczego to się dzieje.:P

Pozdrawiam :D

MichhalMCH 05-02-2012 11:59

Odp: Hak a czujniki parkowania
 
Ja posiadałem hak (niedawno odkręciłem) i czujniki parkowania. Nigdy nie miałem problemu, :) czujniki podczas cofania nie widziały pustego haku jako przeszkody, a cofając z przyczepą to chyba oczywiste że czujniki się odezwą :P Hak z instalacją z modułem :P

Rafał A.(antek) 05-02-2012 12:39

Odp: Hak a czujniki parkowania
 
prawidlowo zamontowany wlasciwy modul przy przyczepie rozlacza tylne czujniki

Szym0n 05-02-2012 14:27

Odp: Hak a czujniki parkowania
 
Tylko nigdzie nie znalazłem modułu dedykowane do kombi 2002 z czujnikami (czy bez) Wszystkie moduły obsługuja mondeo po 2007 roku
Czujniki mam oryginalne

RECONDO 06-02-2012 20:33

Odp: Hak a czujniki parkowania
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1778195)
prawidlowo zamontowany wlasciwy modul przy przyczepie rozlacza tylne czujniki

Jak już montować hak to tylko z taką opcją lub z możliwością manulanego on/off.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.