Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Chlapie spod korka oleju czy to normalne ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280742)

Arek_K 10-05-2018 21:59

Chlapie spod korka oleju czy to normalne ?
 
Witam jestem posiadaczem Galaxy mk2 2,3 benzyna 140 koni 2005 rok.
Silnik po zdjęciu korka oleju chlapie delikatnie na wolnych obrotach a jak się da obroty na 2500 to chlapie bardziej
Czy to normalne?
Dodam że przebieg 160 000 serwis do końca kupiony od dealera
PS po wyjęciu bagnetu na wyłączonym silniku lecą z rurki jakieś opary /biały dymek. Czy to normalne
Z góry dziękuję za odpowiedź
I pozdrawiam Posiadaczy mk2

makinen 11-05-2018 04:25

Odp: Chlapie spod korka oleju czy to normalne ?
 
Uszczelniacze zaworów puszczają.

lucas4891 11-05-2018 18:58

Odp: Chlapie spod korka oleju czy to normalne ?
 
Zacznij od sprawdzenia droznosci odmy i calego odpowietrzenia ukladu korbowo-tlokowego
Sprawdzic kompresje tez nie zaszkodzi

Fiszer 11-05-2018 20:13

Odp: Chlapie spod korka oleju czy to normalne ?
 
Witam.
Chciałbym się podczepic pod temat... Ford mk3 2012
U mnie problem jest troszkę inny, wycieka mi olej z pod korka ktoś miał podobny problem?
Pozdrawiam

bartixr 12-05-2018 15:15

Odp: Chlapie spod korka oleju czy to normalne ?
 
przedmuchy na dużych przebiegach są normalne, ile spala oleju od zamiany do zamiany?

Arek_K 29-05-2018 12:27

Odp: Chlapie spod korka oleju czy to normalne ?
 
Oleju dużo nie bierze silnik pracuje cicho i równo moc ma chyba normalną tak naprawdę nic się nie dzieje oprócz objawów które napisałem w pierwszym poście.
Jest tu ktoś kto ma galaxy mk2 2,3 16v ?
Jeżeli tak to spradź proszę u siebie i daj znać
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ps. rekordzista galak mk2 2,3 o jakim słyszałem (z pewnego źródła !) miał przebieg 800 000 km i jeszcze jeżdził...

DOHC16v 01-06-2018 21:49

Odp: Chlapie spod korka oleju czy to normalne ?
 
Cytat:

Napisał Arek_K (Post 2985489)
Oleju dużo nie bierze silnik pracuje cicho i równo moc ma chyba normalną tak naprawdę nic się nie dzieje oprócz objawów które napisałem w pierwszym poście.
Jest tu ktoś kto ma galaxy mk2 2,3 16v ?
Jeżeli tak to spradź proszę u siebie i daj znać
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ps. rekordzista galak mk2 2,3 o jakim słyszałem (z pewnego źródła !) miał przebieg 800 000 km i jeszcze jeżdził...

wszystko w normie. Kiedyś tak sprawdzali tylko to dmuchało zupełnie inaczej albo w silnikach gdzie wałek rozrządu jest w bloku.

Dmuchać zawsze dmucha bo wałki rozrządu nie kręcą się jak diabelski młyn tylko szybciej :) a jak auto rozgrzane olej bardziej płynie i sobie cośtam chlapie. Jak nie bierze oleju , nie massz problemów to nie szukaj ich.

jedna_brew 05-06-2018 09:27

Odp: Chlapie spod korka oleju czy to normalne ?
 
hej,

jak kolega DOHC16v powiedział - to normalne że po odkręceniu korka oleju na pracującym silniku wydostanie się na zewnątrz nieco oleju, im silnik bardziej rozgrzany tym więcej. jeśli silnik się nie poci olejem to proponuję się nie przejmować delikatnym wydmuchiwaniem oleju po odkręceniu korka :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.