Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Zwiększenie przebiegu, jaki program? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322439)

pietrex1505 01-08-2021 17:05

Zwiększenie przebiegu, jaki program?
 
Witam, niestety w moim transicie z 2012r awarii uległ licznik.
Po zmianie na inny mam problem ponieważ przebieg jest niższy niż w moim aucie. Czym można podnieść przebieg w tym liczniku? Czytałem że w mondeo i focusie można to zrobić forscanem jednak tu nie znalazłem takiej opcji, no chyba że słabo szukałem i ktoś mnie na to naprowadzi lub poleci jakiś program do takiej "korekty" ? Z góry bardzo dziękuję

wojtekjanus 02-08-2021 18:54

Odp: Zwiększenie przebiegu, jaki program?
 
IDS-em na pewno można przebieg zwiększyć, oraz na pewno nie można zmniejszyć.
Czy można Forscanem - tego nie wiem.

eMWuGSM 19-08-2021 13:41

Odp: Zwiększenie przebiegu, jaki program?
 
Jeśli zadałeś to pytanie, to oznacza, że nie powinieneś znać na nie odpowiedzi.

306a §1 K.K.
§ 1. Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

SKP, zmiana licznika, przepisanie stanu drogomierza i stosowna informacja do CEPiK.

wojtekjanus 22-08-2021 20:55

Odp: Zwiększenie przebiegu, jaki program?
 
Cytat:

Napisał eMWuGSM (Post 3363105)
§ 1. Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Chodzi tu koledze o sytuację, gdy zmieniasz licznik - albo na nowy (raczej rzadka sytuacja ze względu na koszt) albo na używkę z auta o mniejszym przebiegu (bo zamontowany w aucie uległ awarii i jest nienaprawialny). Ja konkretnie też tak miałem i IDS-em przesuwałem przebieg do przodu do wartości jaka była zapamiętana w starym, uszkodzonym.

Wydaje mi się,że w takiej właśnie sytuacji dobicie przebiegu do stanu starego licznika nie wymaga tej całej papierologii.

adach68 23-08-2021 18:56

Odp: Zwiększenie przebiegu, jaki program?
 
Hi, kolega na warsztacie wspominał mi, że po ostatnich zmianach przepisów, nie można w żaden sposób ingerować w przebieg w liczniku. I procedura po wymianie wygląda tak, jak kolega wyżej napisał.

Marek 23-08-2021 20:43

Odp: Zwiększenie przebiegu, jaki program?
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3363791)
Wydaje mi się

Masz rację, wydaję Ci się ;)

Poradzić sobie można ale zgodnie z prawem skp i to co opisał emwugsm

eMWuGSM 27-08-2021 12:01

Odp: Zwiększenie przebiegu, jaki program?
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3363791)
Chodzi tu koledze o sytuację, gdy zmieniasz licznik - albo na nowy (raczej rzadka sytuacja ze względu na koszt) albo na używkę z auta o mniejszym przebiegu (bo zamontowany w aucie uległ awarii i jest nienaprawialny). Ja konkretnie też tak miałem i IDS-em przesuwałem przebieg do przodu do wartości jaka była zapamiętana w starym, uszkodzonym.

Wydaje mi się,że w takiej właśnie sytuacji dobicie przebiegu do stanu starego licznika nie wymaga tej całej papierologii.

To Ci się właśnie tylko wydaję.
Ciesz się, że Ci tego nie musiał wytłumaczyć prokurator, bo znam niestety takie przypadki.

Przykład?
Pan kupił Iveco z 430000km na liczniku (skręcone z 780000km), po tym jak to odkrył i w obawie przed konsekwencjami (na umowie nie miał podanego przebiegu) zlecił zmianę przebiegu i przez głupi przypadek wyszło. W zakładzie był policjant po pracy... usłyszał, doniósł.
Auto na parkingu depozytowym do czasu wyjaśnienia. Nie zarabia. Biegły zabezpieczył sterowniki, pojazd na parkingu policyjnym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.