Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122968)

deepeshe 15-02-2011 10:30

zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski
 
Witam. Od kilki dni zastanawia mnie dziwny sygnal dobiegajacy z pod maski. Okolice turbiny. Sa to dwa pikniecia cos jakby jakis blad w jakims sterowniku/kompiterze. Sygnal pojawia sie zaraz po zgaszeniu auta, ale tez kiedy mam zapalone i dodam gazu to przy obrotach 1800wtedy kiedy turbo ma sie odpalac. Dodam ze turbo dziala. Ostatnio sprawdzalismy z kumplem i dzwigienka od egr sie nie rusza. Co to moze byc? Jakis sterownik? Jak tak to gdzie go szukac?

deepeshe 15-02-2011 19:28

Odp: zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski
 
czy ktos wie o co moze chodzic? dzisiaj zauwazylem ze na zimnym silniku kopci na bialo i obroty faluja od 700-850

fred8345 15-02-2011 19:48

Odp: zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski
 
Cytat:

Napisał deepeshe (Post 1599351)
Ostatnio sprawdzalismy z kumplem i dzwigienka od egr sie nie rusza. Co to moze byc?


To pewnie uwalony egr. Można go wyczyścić może coś pomoże.

deepeshe 15-02-2011 21:07

Odp: zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski
 
Czy ten egr moze byc powodem tego pikania? Dodam ze dzis robilem test na wyswietlaczu i pokazalo dtc none.

SrebnaStrzała 16-02-2011 00:40

Odp: zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski
 
Generalnie obroty powinny być w miarę stałe ale podwyższone, u mnie przyczyną skakania była wpierw świeca a potem kończące się wtryski. Biały dym może być zwyczajnie parą wodną.
Pikanie? Jesteś pewien że to pikanie a nie rezonans z jakiegoś elementu mechanicznego ?

rsdamian 16-02-2011 06:15

Odp: zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski
 
Witam . Dodam ze ja tez jak gasze silnik to tez mam takie dwa pikniecia, auto mam juz rok i nic nigdy nie pykalo ,a teraz po reg.wtry.zaczelo pikac?co to ma byc ? Sygalizuje ze blad? :570::?:

deepeshe 16-02-2011 06:25

Odp: zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski
 
To pikanie to nie rezonans. To cos jak sygnal z komputera. Dwa pikniecia po wylaczeniu silnika i kiedy przygazuje i turbo sie otwiera tez pika. Jakis blad chyba

stanisz 16-02-2011 09:15

Odp: zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski
 
Też mam takie dwa piknięcia przy gaszeniu i nie mam pojęcia co to jest.

deepeshe 16-02-2011 10:18

Odp: zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski
 
Ogolnie to nie wiem czym to moze byc spowodowane. Ogolnie to nie bede sie tym zbytnio przejmowal bo nie wplywa to zbytnio na jazde. Moc jest.
Ostatnio zaczal mocniej klekotac na wolnych obrotach. Podejzewam ze to napinacz juz szwankuje. Jednak zastanawiajace jest to ze klekotanie jest na wolnych obrotach, a jak przygazuje to pojawia sie dopiero przy 1800 obr. Wtedy jest taki szybki trekot razem z silnikiem. Czy to napinacz lub kolo?

rsdamian 20-02-2011 22:45

Odp: zastananawiajacy sygnal/dzwiek(blad) z pod maski
 
Cytat:

Napisał deepeshe (Post 1600129)
Ogolnie to nie wiem czym to moze byc spowodowane. Ogolnie to nie bede sie tym zbytnio przejmowal bo nie wplywa to zbytnio na jazde. Moc jest.
Ostatnio zaczal mocniej klekotac na wolnych obrotach. Podejzewam ze to napinacz juz szwankuje. Jednak zastanawiajace jest to ze klekotanie jest na wolnych obrotach, a jak przygazuje to pojawia sie dopiero przy 1800 obr. Wtedy jest taki szybki trekot razem z silnikiem. Czy to napinacz lub kolo?

Dokladnie tez tak mam,


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.