Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] naprawa reflektora - odbłysnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=234830)

Dkaamykk 06-12-2015 09:37

naprawa reflektora - odbłysnik
 
Witam, ostatnio zauważyłem ze odpadł czy też wyczepił sie mi odblysnik, który jest przy żarówce w przedniej lampie.

Szukałem na internecie ale nie mogłem nigdzie znaleźć informacji czy można taką lampę rozebrać i to naprawić

Czy miał ktoś taki problem, czy trzeba kupić cała lampę?

Pozdrawiam

krzys1968 06-12-2015 10:09

Odp: Focus MK2 naprawa reflektora - odbłysnik
 
Raczej kiupienie lampy . Dzisiejsze lampy sa raczej nierozbieralne

merchel 06-12-2015 10:38

Odp: Focus MK2 naprawa reflektora - odbłysnik
 
W Cmax-ie można przy odrobinie wprawy taki odbłyśnik wyjąć (osobiście to robiłem ) , całkiem możliwe ,że w focusie też.

miko1972 06-12-2015 12:21

Odp: Focus MK2 naprawa reflektora - odbłysnik
 
W wersji przed liftowej nie ma problemu z demontażem odbłyśnika/lustra reflektora. Wymaga to trochę sprytu i uwagi aby nie porysować "szkła lampy" od wewnętrznej strony. Piszę z własnego doświadczenia gdyż robiłem to w swoich lampach.
Nie wiem czy wersji po lifcie można demontować odbłyśnik...

Dkaamykk 06-12-2015 12:27

Odp: Focus MK2 naprawa reflektora - odbłysnik
 
Mam właśnie wersje przed liftem

miko1972 06-12-2015 13:39

Odp: Focus MK2 naprawa reflektora - odbłysnik
 
To nie będziesz miał problemu z demontażem lustra. Trzeba trochę gimnastyki nadgarstka i wyciągniesz lustro przez otwór:razz:
P.S.
lustro lampy jest skręcane śrubkami typu torx do obudowy. Odbłyśnik samej żarówki, o którym zapewne piszesz jest mocowany śrubką do lustra lampy. Spróbuj delikatnie (po wcześniejszym demontażu lampy) osadzić go pęsetą i przykręć, jeśli nie chcesz demontować silniczka, lustra itp.

Dkaamykk 06-12-2015 13:46

Odp: Focus MK2 naprawa reflektora - odbłysnik
 
Dziękuję jutro na spokojnie spróbuję do tego usiąść. Dzięki serdeczne

beczka 18-01-2021 12:40

Odp: Focus MK2 naprawa reflektora - odbłysnik
 
witam,
czy ktoś się orientuje jak to jest w wersji po FL z xenonem, czy trzeba rozklejać lampę żeby dobrać się do odbłyśnika w cmax ?

texas 21-01-2021 23:20

Odp: Focus MK2 naprawa reflektora - odbłysnik
 
Cytat:

Napisał miko1972 (Post 2495188)
W wersji przed liftowej nie ma problemu z demontażem odbłyśnika/lustra reflektora. Wymaga to trochę sprytu i uwagi aby nie porysować "szkła lampy" od wewnętrznej strony. Piszę z własnego doświadczenia gdyż robiłem to w swoich lampach.
Nie wiem czy wersji po lifcie można demontować odbłyśnik...

Bez rozklejenia lampy( gdzieś czytałem że rozcinają też tył lampy pomiędzy otworami służącymi do wymiany żarówek/palników) nie da rady w polifcie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.