Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Woda kapiąca z wydechu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164842)

rammstein84 01-09-2012 16:55

Woda kapiąca z wydechu.
 
Czy jest ktos w stanie mi odpowiedziec czego sa obiawy gdy po skonczonej jezdzie po krótkiej chwili cieknie mi woda z tłumika koncowego? tak jakby mi ktos szklanke wody wlał do środka.

darmodziej 01-09-2012 17:07

Odp: Woda kapiąca z wydechu.
 
Auto na gaz?

Slawko 01-09-2012 18:52

Odp: Woda kapiąca z wydechu.
 
Cytat:

Napisał rammstein84 (Post 1871282)
Czy jest ktos w stanie mi odpowiedziec czego sa obiawy gdy po skonczonej jezdzie po krótkiej chwili cieknie mi woda z tłumika koncowego?

jak krótka ta jazda?
ogólnie swiadczy to o prawidłowym spalaniu i zimnym tłumiku.

Emmm 01-09-2012 19:11

Odp: Woda kapiąca z wydechu.
 
W pełni sprawny układ wydechowy nie powinien wykazywać tego typu objawów. Jedną z przyczyn może być, np. nieszczelność układu, no chyba, że jeździsz na wodorze.
Pozdrawiam

Slawko 01-09-2012 19:15

Odp: Woda kapiąca z wydechu.
 
W pełni sprawny układ wydechowy i w pełni sprawny silnik z prawidłowym spalaniem bedzie miał takie objawy.

proszę poszukać sobie w internecie jakie są produkty spalania benzyny. jednym z produktów spalania jest H2O czyli woda. jesli wydech jest jest zimny, to woda sie skrapla w nim.

Emmm 01-09-2012 19:18

Odp: Woda kapiąca z wydechu.
 
Oczywiście, woda się skrapla ale wydech w miarę pracy silnika nagrzewa się i woda odparowuje. Szklanka wody po unieruchomieniu pojazdu to nie jest normalny objaw, nawet jeśli układ nie zdążył osiągnąć normalnej temperatury pracy (krótki dystans).
Pozdrawiam

darmodziej 01-09-2012 19:36

Odp: Woda kapiąca z wydechu.
 
Sprawdzałeś płyn chłodniczy?

rammstein84 01-09-2012 20:26

Odp: Woda kapiąca z wydechu.
 
auto jest na gaz , a to sie dzieje po dłuzszym odcinku , własnie jak sie konkretnie rozgrzeje , poprzedni własciciel to samo powiedział ze powietrze sie skrapla chciałem sie upewnic -ale, raz na jakis czas pojawia mi sie lampka kontrolna niskiego poziomu płynu chłodzącego.
płyn sprawdzam , jest lekko ponad max i nie widac wycieków płynu nigdzie.
ponoc zalezy jak sie czujnik ułoży to sie pojawia ta lampka.

darmodziej 01-09-2012 20:32

Odp: Woda kapiąca z wydechu.
 
Płynu chłodniczego powinno być ma max. przy zimnym silniku. Jeżeli auto na gaz, to głównym produktem spalania LPG jest właśnie woda.

rammstein84 01-09-2012 20:40

Odp: Woda kapiąca z wydechu.
 
czyli nie martwic sie ta wodą z rury? dodam ze wydech jakis taki "spora puszka" założony jest.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.