Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jaki interfejs diagnostyczny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169302)

benio 23-06-2012 05:03

Odp: Interfejs diagnostyczny
 
Cytat:

Napisał chasm (Post 1843690)
Pewnie coś zmieniałeś na windowsie od poprzedniego razu - albo przeinstalowałeś Scanxl na ten "felerny".

No właśnie o to chodzi, że nic z tych rzeczy. Po prostu po kilku dniach od poprzedniego razu podłączyłem ELM-a i tyle. Pokazywanie błędów i ich kasowanie jest możliwe, ale po właczeniu wykresów parametry szaleją.
Spróbuję jeszcze zainstalować soft na innym kompie, aby wyeliminować laptoka.:027:

maniek4491 24-06-2012 15:18

Odp: Interfejs diagnostyczny
 
Cytat:

Napisał mihowe (Post 1118165)
jest odpowiedź z firmy viaken:

"nie od dziś naprawiamy auta i jak ktos każe panu kodowac wtryski w 2.0 (podkleslam ze nowe, bo regenerowane oczywiscie trzeba) to po prostu naciąga. Oczywiscie mozna oddac interfejs, formularz w zalczniku"

czyli generalnie naciąganie.
Jescze tylko jak by ktoś niedaleko mnie miał silnik 1,8 tdci.
To bym z chęcia sprawdził czy mają rację.
Bo pewnie jak ktoś kupi do 1,8 to mu napiszą że to działa tylko w 2,0.
Generalnie kiszka

ja mam ten interfeis i w silniku 1,8 tdci teżnie mogę zakodowac wtrysków licznik pokazuje że był cofnięty o 50 tys

tlopuc 24-06-2012 21:08

Odp: Interfejs diagnostyczny
 
Cytat:

Napisał maniek4491 (Post 1844251)
licznik pokazuje że był cofnięty o 50 tys

Rozwiń temat...

maniek4491 24-06-2012 22:34

Odp: Interfejs diagnostyczny
 
Na liczniku pokazuje stan 117 tyś a na interfeisie że jest przejechane 166 tyś miał kodowac wtyski ale nic z tego nie działa

benio 25-06-2012 11:40

Odp: Interfejs diagnostyczny
 
Do sprzedawcy
([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
interfejsu ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
wysłałem e-mail'a treści:
"W maju b.r. kupiłem u Państwa interfejs ELM 327 1.4b PL Euroscan 2012 Poprawiona PCB! FORD (2331223642). Przez prawie miesiąc pracował poprawnie. W dniu dzisiejszym podłączyłem urządzenie i przy sprawdzaniu różnych parametrów, liczniki wartości skaczą, a na wykresach pokazują się piki niczym z wariografu, podczas gdy pojazd stoi w miejsu i silnik nie pracuje.
Proszę o informacje jak mam dokonać wymiany urządzenia."

I oto taką otrzymałem odpowiedź:

"Prosze o odpowiedz na ponizsze pytania:
1. Czy instalacja interfejsu przebiegla pomyslnie tzn. czy widoczne sa 2 urzadzenia: ‘USB Serial Port’ w grupie urzadzen ‘Porty (COM i LPT)’ oraz ‘USB Serial Converter’ w grupie ‘Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej’ w ‘Menedzerze Urzadzen’ Windows tak jak jest to opisane w instrukcji?
2. Czy sterowniki obu urzadzen maja ta sama wersje 2.4.16.0 lub 2.6.0.0? Sterowniki sa caly czas aktualizowane, sczegolnie na Viste i Win7, wiec moze byc dostepna nowsza wersja. Sprobuj zaktualizowac sterowniki automatycznie w Menedzerze Urzadzen lub recznie sciagajac je ze strony: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Pamietaj, ze trzeba zaktualizowac oddzielnie sterowniki dla obu urzadzen!
3. Czy w momencie podlaczania zestawu (komputer z zainstalowanym i podlaczonym interfejsem) do gniazda samochodu interfejs wykonuje test diod tzn. diody zapalaja sie na krotko kolejno jedna po drugiej? UWAGA: Prosze nie podlaczac ani nie odlaczac interfejsu z gniazda OBD2 podczas pracy silnika!
4. Czy poprawnie ustawiles ‘Predkosc portu’ we wlasciwosciach ‘USB Serial Portu’ na ‘38400 bitow na sekunde’ oraz parametr ‘Sterowanie przeplywem’ na ‘Brak’ ?
5. Czy w programie diagnostycznym rowniez podales prawidlowo ten sam numer portu COM oraz predkosc 38400 bitow na sekunde tak samo jak w Menedzerze Urzadzen? Jaki to numer?
6. Czy probowales zmniejszac ‘Wielkosci Transferow USB’ i ‘Opcji BM’ we wlasciwosciach zaawansowanych ‘USB Serial Port’ w ‘Menedzerze Urzadzen’? Prosze ustawic takie parametry jak w zalaczonym zrzucie ekranowym. Prosze jednak nie zmieniac predkosci portu, ktora zawsze musi byc ustawiona na 38400 bitow na sekunde.
7. Czy wszystkie urzadzenia w Menedzerze Urzadzen sa zainstalowane poprawnie? Czy nie ma tam zadnych konfliktow sprzetowych (zolte wykrzykniki)?
8. Jaka jest marka Twojego komputera? Jaka wersja Windows jest na nim zainstalowana? Jezeli masz laptopa ASUSA to prosze przeczytac informacje w pliku „UWAGA DO LAPTOPOW ASUSA.txt” na plycie CD odnosnie uzytkowania interfejsow w laptopach tej marki i zastosowac sie do zawartych tam instrukcji.
9. Czy sprawdzales laczenie w programie PCMSCAN, ktory wykrywa ustawienia portu automatycznie oraz w programie ScanTool.net, w ktorym recznie podaje sie numer portu COM i predkosc portu 38400 bitow na sekunde, a takze w programie EasyOBDII, w ktorym podaje sie tylko numer portu? Prosze opisac efekty prob laczenia w kazdym programie. Czy w Easy OBD2 pierwsze dwie ramki byly wyswietlone na zielono?
10. Czy moglbys sprobowac polaczyc sie z autem przy wlaczonym silniku a takze przed wlaczeniem z kluczykiem w pozycji ON w stacyjce? W niektorych autach to moze robic roznice.
11. Z jakimi samochodami (marka, model, silnik: pojemnosc, benzyna/diesel oraz rocznik) probowales sie laczyc? Prosze szczegolowo odpowiedziec na to pytanie.
Twoje odpowiedzi pomoga nam znalezc przyczyne problemu."

Nie bedę kometować.:569:
Teraz muszę poświęcić trochę czasu, aby na te pytania udzielić odpowiedzi autorowi.:evil:

Luk@s 27-06-2012 19:23

Odp: Interfejs diagnostyczny
 
Cytat:

Napisał maniek4491 (Post 1844431)
Na liczniku pokazuje stan 117 tyś a na interfeisie że jest przejechane 166 tyś

Tak z ciekawości w której zakładce pokazuje stan licznika:?:

czerwony 150 03-07-2012 12:31

Odp: Jaki program do forda
 
Witam ,
mam pytanie czy ktoś wie jakiego kabla użyć i jakiego programu do diagnozy forda mondeo mk 4 za pomoc z góry dziękuje .
Pozdrawiam

Pablo_X 04-07-2012 21:50

Re: Jaki program do forda
 
Zasadniczo ELM 327a (i wszystkie kolejne) ale czas już na OBDLink SX
Np. coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

http://a248.e.akamai.net/origin-cdn..../COM-145-2.jpg

Krzys. 06-07-2012 08:25

Odp: Jaki program do forda
 
Witam.
Czy ktoś może mi powiedzieć który PID w ScanXL to ciśnienie paliwa na szynie CR?
U mnie coś nie pokazuje. Dodatek Forda aktywny ale z wartości ciśnień mam tylko Barometric pressure - Filterred.
Zaczęła mi się pojawiać sprężynka przy mocniejszym depnięciu i błąd P0251 a to chyba właśnie to. Jak mogę przeanalizować ciśnienie na tej szynie?

mallo12 06-07-2012 11:40

Odp: Jaki program do forda
 
Podpina się do pytania wczoraj dostałem to samo p0251


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.