Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Brak mocy, automat nie przerzuca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244712)

waldekzet 21-05-2016 07:25

Brak mocy, automat nie przerzuca
 
Witam,

Mój Mondeo 2.0 TDCI, Automat ( 2008 )
Po dłuższej trasie ok 500km gdy zatrzymałem się na stacji i ponownie ruszyłem. Stracił moc max prędkość ok 100 km/h. Skrzynia biegów nie przerzuca biegów! Kontrolka check engine oraz ESP. Komunikat konieczna obsługa skrzyni biegów.

Byłem u mechanika, który podłączył kompa i wyszło że są dwa błędy
P1719
U0401

Po skasowaniu błędów przez chwilę wszystko było OK. Moc oraz przerzucanie biegów ale tylko przez około minutę. Powrót i na nowo kasacja błędów aby sprawdzić czy coś jeszcze się pojawiło. Ale nie! tylko te dwa błędy.
Mechanik stwierdził, że to może być problem z turbiną i dlatego nie dział skrzynia. Albo na odwrót coś ze skrzynią i turbina daje taki błąd przy okazji.

Coś jeszcze! od jakieś 2 tyg pojawiał się komunikat o wymianie oleju ale zignorowałem to bo olej w silniku był wymieniany niedawno a poziom jest OK. może chodziło o olej w skrzyni? Nie wiem. W każdym razie facet od automatów, któremu opowiedziałem przez tel. co się dzieje stwierdził ze jak wymienię olej to w ogóle nie ruszy.I mam mu auto podstawić. Dziwne skoro po kasacji błędów przez chwilę, skrzynia normalnie przerzuca..może faktycznie to nie skrzynia?

Ktoś pomoże? Jestem z łodzi.

dziku999 21-05-2016 09:19

Odp: Brak mocy, automat nie przerzuca
 
A kiedy ostatnio zmieniałeś olej w skrzyni?

Ile masz nalatane w tym aucie?

Ta trasa 500 km to byłą spokojna jazda, czy np. autostrada z gazem w podłodze?

Co do komunikatu to raczej nie chodziło o olej w skrzyni - raczej nie ma w skrzyni czujnika degradacji oleju.

waldekzet 21-05-2016 10:09

Odp: Brak mocy, automat nie przerzuca
 
Nie była to spokojna jazda. Oleju w skrzyni nigdy nie wymieniłem auto kupiłem w zeszłym roku.
Przebieg 190 tysięcy

waldekzet 22-05-2016 11:29

Odp: Brak mocy, automat nie przerzuca
 
Macie jakieś pomysły?

slawek-kali 22-05-2016 12:14

Odp: Brak mocy, automat nie przerzuca
 
P1719 - obwód zaworu elektromagnetycznego zmiany biegów / problemy systemów przesyłowych / sygnał momentu obrotowego silnika.

Tutaj trzeba diagnostyke zrobic..

W lodzi masz @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Psilocke 22-05-2016 12:20

Odp: Brak mocy, automat nie przerzuca
 
Dwie informacje jakie się najczęściej pojawiają na necie to:
Uszkodzony czujnik obrotów silnika
Uszkodzona skrzynia
Zaczął bym chyba od czujnika bo zapewne tańszy w zakupie i wymianie niż skrzynia.

dziku999 22-05-2016 12:46

Odp: Brak mocy, automat nie przerzuca
 
Generalnie ciężki temat. Z tego co znalazłem w necie to Twoje błędy to:

P1719 - obwód zaworu elektromagnetycznego zmiany biegów / problemy systemów przesyłowych / sygnał momentu obrotowego silnika.

U0401 - Nieprawidłowe dane otrzymane od Modułu sterującego silnika

Z tego pierwszego można wywnioskować że coś z elektrozaworami w skrzyni jest nie tak. Być może dlatego ten mechanik Ci nie sugerował wymiany oleju w skrzyni żeby świeży olej nie wypłukał więcej zanieczyszczeń i nie rozwalił skrzyni do końca...

Chyba pozostają Ci 2 rozwiązania - wstawić do kogoś kto się zna, ewentualnie szukać jakiegoś info na zagranicznych forach...

Rafał A.(antek) 22-05-2016 23:47

Odp: Brak mocy, automat nie przerzuca
 
albo obejrzeć kable.

waldekzet 23-05-2016 08:03

Odp: Brak mocy, automat nie przerzuca
 
Dziękuję wszystkim,

Mam nadzieję, że to nie będę wielkie koszty. Bo z rodziną na wakacje nie pojedziemy:-(

Pozdrawiam

dziku999 23-05-2016 11:56

Odp: Brak mocy, automat nie przerzuca
 
Cytat:

Napisał waldekzet (Post 2599926)
Dziękuję wszystkim,

Mam nadzieję, że to nie będę wielkie koszty. Bo z rodziną na wakacje nie pojedziemy:-(

Pozdrawiam

Oby tak było. Niestety naprawy automatów jak już coś padnie z reguły tanie nie są... Ja mam mondka z 2003, z automatem i na same naprawy skrzyni w 4 lata poszło ponad 7 tysięcy O_o


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.