Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [MK1] Problem z odpalaniem zimnego silnika 1,8 TDDi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59389)

Gorzala10 13-01-2009 14:00

[MK1] Problem z odpalaniem zimnego silnika 1,8 TDDi
 
Witam

Chciałem dzisiaj rano odpalić samochód i zastałem taką sytuację
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (auto nie odpala).
Może mi ktoś coś doradzi, gdyż nie wiem co może być przyczyną awarii.

RedHat 13-01-2009 14:12

Re: [MK1] Problem z odpalaniem zimnego silnika 1,8 TDDi
 
Witam,

Wyglada na zdechly akumulator. Jesli masz mozliwosc, sprobuj wsadzic inny, albo przetestuj odpalanie na kabelki.

kepa100 13-01-2009 14:39

Re: [MK1] Problem z odpalaniem zimnego silnika 1,8 TDDi
 
poprę kolegę z tym akumulatorem pracowałem w komisie i zima był to częsty widok

Gorzala10 14-01-2009 16:08

Re: [MK1] Problem z odpalaniem zimnego silnika 1,8 TDDi
 
Witam,

Kupiłem i założyłem nowy akumulator (Centra Futura 72Ah 720A). Wszystko jest w porządku. Dzięki.

lehu132 19-01-2009 00:22

Re: [MK1] Problem z odpalaniem zimnego silnika 1,8 TDDi
 
Witam panowie i chcialbym dodac cos od siebie apropo tego tematu. Pochodze z Bialegostoku i jezdze wlasnie 1,8 TDDI - jakies 2 tygodnie temu mielismy 25 na minusie i co z tego - zachodze do foxa grzeje raz swiece, restartuje kluczyk - grzeje ponownie i fox tak lapie, ze az wchodzi na wyzsze obroty w momencie zaplonu poczym zaczyna klekotac noralnie i plynnie. Teoria o tym ze diesel pali gorzej zima niz benzyna jest stereotypowa i nieprawidziwa. Pierwsza sprawa: dobrze dobrany i sprawny akumulator( najlepiej o parametrach zadanych przez fabryke - w moim przypadku BOSH zelowy bodajze 72 Ah), druga sprawa: sprawne swiece zarowe, trzecia sprawa: dobre paliwo - statoil - ON arctic. To wszystko w temacie. Tyle trzeba usprawnic w waszych autach zeby byc pewnym ze wasz samochod zawsze bedzie gotowy do jazdy bez wzgledu na temperature. Dajcie sobie spokoj z bajkami o ulepszaczach, dopalaczach i innych marketingowych chwytach. Te srodki sa zazwyczaj drogie i nieskuteczne albo innymi slowy - obojętne.

Przytocze jeszcze szybki przyklad - kolega zatankowal Werve na Orlenie w te mrozy i do pracy jezdzil ze mna bo ropa najzwyczajniej zamarzla w ukladzie i dopiero jak odpuscilo do -8 to zagadał. Totalna klapa z Orlemem :) Shell tez nie jest chwalony w tej kwestii.

phantom-kk 19-01-2009 20:32

Re: [MK1] Problem z odpalaniem zimnego silnika 1,8 TDDi
 
U mnie jest dziwne bo problemy zaczęły się jak duże mrozy odpuściły... Wiadomo, że przy -25 akumulator wolniej zakręci rozrusznikiem niż przy 0, a u mnie jest odwrotnie :fcp8 po przejechaniu (między rozruchami) 100, 100 i 180km, ostatnio ledwo kręcił mimo, że było tylko -2 :fcp20 Już nic nie wiem, akumulator ma rok i 85% jeżdżone w trasie...

olej03 26-11-2009 06:28

Odp: [MK1] Problem z odpalaniem zimnego silnika 1,8 TDDi
 
Przyłącze się do tematu, jak kolegawczesniej - miałem "dyskoteke" na desce, wymieniłem akumulator na nowy 74Ah, i było wszystko ok, po koło tygodniu dołozyłem skrzynie basową do bagara i też nie było problemów z odpalaniem. Dziś jakies 30minut temu znów ujazałem jak moja deska rozdzielcza tanczy :(
Przeciściłem klemy i akumulator pamierem ściernym ale nic nie pomogło, myslice zeto wina aku czy może moj błąd że nie zamontowałewm wyłącznika do wmzak aod skrzyni?
Jakie powinny być napięcia przy kręceniu rozrusznikiem? i gdzie to sprawdzić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.