Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1.6 DTCI 90km po wymianie alternatora dalej pali się kontrolka ładowana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119057)

krzychu_ 05-01-2011 21:09

1.6 DTCI 90km po wymianie alternatora dalej pali się kontrolka ładowana
 
Witam,

Padł mi alternator w foce wiec zamówiłem nowy firmy Delco Remy wszystko fajnie mechanik wymienil i po wymianie jest ładowanie na poziomie 13,6-13,7V lecz pali sie cały czas kontrolka ładowania akumulatora na desce....
Pojechałem na kompa do forda i powiedzieli mi że trzeba założyć oryginalał bo z zamiennikami komputer może nie widzieć alternatora...
Moze ktoś spodakał sie z takim problemem i wie co zrobic?

maureliusz 06-01-2011 00:38

Odp: 1.6 DTCI 90km po wymianie alternatora dalej pali się kontrolka ładowana
 
Niestety to może być przykra prawda. W 1.6 alternator jest niby inteligentnie sterowany przez komputer. Ładowanie też masz niskawe, chyba, że AKU jest nowy i załadowany na full. Ale generalnie wydaje się, że alternator nie został prawidłowo wysterowany przez komputer.

mp_t68i 06-01-2011 10:01

Odp: 1.6 DTCI 90km po wymianie alternatora dalej pali się kontrolka ładowana
 
witam, ja miałem podobny problem w citroenie xsara, winą świecenia się kontrolki ładowania była przetarta wiązka elektryczna, po sprawdzeniu wiązki i naprawie u elektryka jak ręką odjął. Może warto to sprawdzic?

krzychu_ 06-01-2011 10:17

Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1571300)
Niestety to może być przykra prawda. W 1.6 alternator jest niby inteligentnie sterowany przez komputer. Ładowanie też masz niskawe, chyba, że AKU jest nowy i załadowany na full. Ale generalnie wydaje się, że alternator nie został prawidłowo wysterowany przez komputer.

Aku jest na full załadowany...

Cytat:

Napisał mp_t68i (Post 1571392)
witam, ja miałem podobny problem w citroenie xsara, winą świecenia się kontrolki ładowania była przetarta wiązka elektryczna, po sprawdzeniu wiązki i naprawie u elektryka jak ręką odjął. Może warto to sprawdzic?

Na zagranicznej stronie też znalazłem opis ze moga byc kable uszkodzone dzis to sam sprawdze...

krzycho58 06-01-2011 10:20

Odp: 1.6 DTCI 90km po wymianie alternatora dalej pali się kontrolka ładowana
 
Witam. Miałem taki sam problem ,po sprawdzeniu alternatora na testerze Opal wyszło:
brak sygnału DF/DMF - sgnał do komputera. Wymienili cały regulator i wszystko OK.

krzychu_ 06-01-2011 10:56

Odp: 1.6 DTCI 90km po wymianie alternatora dalej pali się kontrolka ładowana
 
Cytat:

Napisał krzycho58 (Post 1571406)
Witam. Miałem taki sam problem ,po sprawdzeniu alternatora na testerze Opal wyszło:
brak sygnału DF/DMF - sgnał do komputera. Wymienili cały regulator i wszystko OK.

Hmm tylko do nowego alternatora kupowac nowy regulator? hmm

maureliusz 06-01-2011 21:18

Odp: 1.6 DTCI 90km po wymianie alternatora dalej pali się kontrolka ładowana
 
Nie rozumiem. Napisałeś w pierwszym poście, że byłeś w ASO. Co Ci zdiagnozowali? Co pokazał komputer? Owszem może być tysiące innych rzeczy, ale jeżeli na kompie wyszło, że alternator nie jest wykrywany przez komputer to dalsze grzebanie nie ma sensu...raczej.

krzychu_ 06-01-2011 23:39

Odp: 1.6 DTCI 90km po wymianie alternatora dalej pali się kontrolka ładowana
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1571852)
Nie rozumiem. Napisałeś w pierwszym poście, że byłeś w ASO. Co Ci zdiagnozowali? Co pokazał komputer? Owszem może być tysiące innych rzeczy, ale jeżeli na kompie wyszło, że alternator nie jest wykrywany przez komputer to dalsze grzebanie nie ma sensu...raczej.

Powiedzieli że trzeba wstawic inny alternator bo tego może komputer nie wiedzieć... Więc do końca im nie wieze...
Błedy z kompa: P0620 i P1632
Tylko dziwi mnie że alternator jest dobrej firmy bo: Delco Remy DRA4236
Szukam w necie i nikt takiego przypadku z tym alternatorem nie mial... Zastanawiam się czy ASO nie chce mnie naciągnąc by kupic od nich alternator...

rufik 07-01-2011 11:21

Odp: 1.6 DTCI 90km po wymianie alternatora dalej pali się kontrolka ładowana
 
P1632 Smart alternator faults sensor / circuit malfunction
P0620 FORD - Generator Control Circuit

Pytanie - czy te błedy zostały skasowane, następnie wymieniłeś alternator i co? Znów wyskoczyły?

krzychu_ 07-01-2011 13:52

Odp: 1.6 DTCI 90km po wymianie alternatora dalej pali się kontrolka ładowana
 
Cytat:

Napisał rufik (Post 1572089)
P1632 Smart alternator faults sensor / circuit malfunction
P0620 FORD - Generator Control Circuit

Pytanie - czy te błedy zostały skasowane, następnie wymieniłeś alternator i co? Znów wyskoczyły?

Błedy są kasowane i wracają...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.