Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149786)

Makbet 02-02-2012 21:14

Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Jak to jest z nagrzewaniem się silnika? Do pracy mam ok 8 km jak dojeżdżam na miejsce to temperatura jest tak na 1/4. W trasie jak jechałem to ledwo dobijała połowy, a jak podkręciłem ogrzewanie z 20 na 22st to temperatura spadła do 1/4 kiedy dmuchawa miała wyższe obroty. W essim jak miałem walnięty termostat to przy normalnej trasie miałem ok 1/4 po wymianie było ok, a tu nagrzewa się ale jakoś ciężkawo.

Ma ktoś podobny problem?

1olek 02-02-2012 21:48

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
u mnie ma polowe skali po 5 km lub wczesniej jak utkne na swiatlach

karloss 02-02-2012 22:12

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał Makbet (Post 1776550)
Jak to jest z nagrzewaniem się silnika? Do pracy mam ok 8 km jak dojeżdżam na miejsce to temperatura jest tak na 1/4. W trasie jak jechałem to ledwo dobijała połowy, a jak podkręciłem ogrzewanie z 20 na 22st to temperatura spadła do 1/4 kiedy dmuchawa miała wyższe obroty. W essim jak miałem walnięty termostat to przy normalnej trasie miałem ok 1/4 po wymianie było ok, a tu nagrzewa się ale jakoś ciężkawo.

Ma ktoś podobny problem?

Masz termostat do wymiany. Jeździsz na niedogrzanym silniku.

macslad 03-02-2012 07:15

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 1776608)
Masz termostat do wymiany. Jeździsz na niedogrzanym silniku.

U mnie też po 8 km miejskiej jazy dopiero osiąga normalną temperaturę i też tak się zastanawiałem nad termostatem, ale przy walniętym termostacie przy jeździe po trasie powinna temperatura spadać, a u mnie trzyma dokładnie na połowie skali. A skoro jest nas już trzech którym temperatura zachowuje się podobnie to zaczynam dochodzić do wniosku, że ten typ tak ma. I chyba dam sobie spokój z wymianą termostatu, no chyba, że u innych jest inaczej.

midwor 03-02-2012 07:39

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
2.0PB nagrzewa sie bardzo szybko. Uruchomienie silnika, oskrobanie szyb i po ok 1,5km temperatura jest juz optymalna (wskaznik w polowie). Przy czym ja przez te 1,5km nie uzywam ogrzewania.
Pozdrawiam.

karloss 03-02-2012 08:25

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał macslad (Post 1776680)
U mnie też po 8 km miejskiej jazy dopiero osiąga normalną temperaturę i też tak się zastanawiałem nad termostatem, ale przy walniętym termostacie przy jeździe po trasie powinna temperatura spadać, a u mnie trzyma dokładnie na połowie skali. A skoro jest nas już trzech którym temperatura zachowuje się podobnie to zaczynam dochodzić do wniosku, że ten typ tak ma. I chyba dam sobie spokój z wymianą termostatu, no chyba, że u innych jest inaczej.

Zapewniam Cię ten typ tak nie ma:) Przerabiałem ten problem rok temu, po wymianie termostatu po przejechanie 1.5-2km przy mrozie do -5 wskazówka normalnie pokazuje. Po rozebraniu okazało się, że termostat był na maks otwarty.

miras500 03-02-2012 08:25

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Kolega Midwor ma racje. Rano też tak robię że przez 2km nie włączam ogrzewania wtedy szybko wskaznik temperatury ogrzewania jest na środku.

Makbet 03-02-2012 12:15

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Sprawdziłem ponownie parkując w robocie miałem już połowę czyli pion. Wyłączenie ogrzewania nie za bardzo pomogło, właściwie to nie było różnicy.
Czytałem o jakimś małym termostacie, tzn są 2? Duży i mały czy tylko drugi jest w dieslach?

TySiK 03-02-2012 12:54

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
hej

Ja mam taki objaw przy tych minusowych temp.

Rano odpala na dotyk, po chwili wskazówka idzie w górę i zatrzymuje sie, po środku małej a dużej kreski na 12. Dmuchawa włączona na szyby. Jak wyłacze dmuchawe to wskazówka dochodzi ładnie do 12, jak tylko włacze dmuchawę szyby, badz do kabiny ciepło ponowanie wraca miedzy mała a duża. Jak pojezdze dłużej i właczam i wyłaczam dmuchawe to dobija do 12.

obajw- wymiana termostatu pomoże ?
czy coś innego go boli ?

mowa o MK II

karloss 03-02-2012 13:59

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał Makbet (Post 1776836)
Sprawdziłem ponownie parkując w robocie miałem już połowę czyli pion. Wyłączenie ogrzewania nie za bardzo pomogło, właściwie to nie było różnicy.
Czytałem o jakimś małym termostacie, tzn są 2? Duży i mały czy tylko drugi jest w dieslach?

W benzynie masz jeden termostat, poniżej pompy wspomagania, na bloku silnika. I pamiętaj są dwa typy termostatów jeden z czujnikiem a drugi bez.

macslad 03-02-2012 16:58

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Ja nie twierdzę że u mnie jest wszystko ok, sam byłem ciekaw jak to jest u innych. U mnie szybko się nagrzewał jak brakowało 1.5l płynu;) Po uzupełnieniu trwa tyle jak wcześniej pisałem. Jak mocniej zmarznę to się za to zabiorę i przy okazji zerknę w kolektor ssący do klapek bo ponoć do wymiany termostatu trzeba go zdjąć.

Bierni. 07-02-2012 20:11

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
karloss jak sprawdzić który termostat założyć ? ten z czujnikiem czy bez???

benek 07-02-2012 20:50

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał Bierni. (Post 1780010)
karloss jak sprawdzić który termostat założyć ? ten z czujnikiem czy bez???

Zobacz jaki masz teraz i taki zamontuj.
Cytat:

Napisał macslad (Post 1776977)
przy okazji zerknę w kolektor ssący do klapek bo ponoć do wymiany termostatu trzeba go zdjąć.

Nie trzeba demontować kolektora wystarczy wyjąć prawą lampę, jest ciasno ale się da i jest znacznie szybsze co nie jest obojętne w zimie gdy się wymienia pod blokiem. Pozdrawiam.

shaggy 08-02-2012 06:35

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Co prawda moje autko ma troche inny silnik, ale podziele się swoją temperaturą.

Przy -12C potrzebuje ok 6km i 15 minut jazdy, żeby wskazówka doszła do połowy. Zawsze, od samego początku jazdy mam włączony nawiew na szybę - na minimum, ale jest.

Makbet 10-02-2012 05:50

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Sytuacja z dzisiaj rana.
Odpaliłem autko, oskrobałem szyby, przejechałem ok 7km i stanąłem na przejeździe. Temperatura na zewnątrz -15st i silnik już nagrzany (wskazówka na pion), fakt że dmuchawa działała na najniższym biegu. Podkręciłem ją na 4 i po ok 30-40sek temperatura na silniku spadła lekko poniżej 1/4. Jak ruszyłem i wyłączyłem dmuchawę po chwili miałem już znowu pion.
Czy to jest normalne?

darmodziej 10-02-2012 14:31

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał Makbet (Post 1781457)
Czy to jest normalne?

Normalne

karloss 10-02-2012 14:42

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Nie zgadzam się. To nie jest normalna sytuacja, miałem niemal identycznie, silnik się zagrzał, włączam ogrzewanie wskazówka opada, wyłączam wraca do normy. Jak już pisałem wcześniej to objaw uszkodzonego termostatu (u mnie był na stałe full otwarty).

darmodziej 10-02-2012 15:19

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Nie zgadzam się. Właśnie dziś wymieniłem termostat, był stale otwarty i wskazówka nawet przy wyłączonym ogrzewaniu z trudem dochodziła do „O”. Przy włączonym ogrzewaniu nie mogła osiągnąć nawet „N”.

bgierelo 10-02-2012 19:23

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Witam mam podobny problem. Auto (silnik i wnętrze) nagrzewa się powoli choć jak już temperatura ustawi się w pion to raczej trzyma się tak. W tamym roku było dużo lepiej, wymieniłem termostat (na Używany) jest ciut lepiej,ale dalej zimno.
Pytanie: czy płyn może za to odpowiadać
odpowietrzenie układu po wymianie termostatu

karloss 10-02-2012 21:48

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 1781700)
Nie zgadzam się. Właśnie dziś wymieniłem termostat, był stale otwarty i wskazówka nawet przy wyłączonym ogrzewaniu z trudem dochodziła do „O”. Przy włączonym ogrzewaniu nie mogła osiągnąć nawet „N”.

Kolega, ale czy Ty użytkujesz MK2 czy MK3 bo w sygnaturce masz MK2?
W MK3, gdy termostat jest przymknięty cały czas płyn chłodniczy przepływa tylko przez nagrzewnicę. Sama regulacja temperatury odbywa się za pomocą klap doprowadzających powietrze do kabiny.
Ja cały czas piszę o swoim przypadku, pomijam fakt wolnego nagrzewania się auta z oczywistych przyczyn (mrozy na poziomie -20 stopni), ale serio nie mam po wymianie termostatu problemów z opadaniem wskaźnika temp. podczas włączonego ogrzewania. Jak tylko wsiadam, uruchamiam ogrzewanie na full i po 10 - 15 minutach na wolnych obrotach (mróz -25) miałem nagrzane auto i silnik.
Mnie przynajmniej ten problem nie dotyczy.

darmodziej 11-02-2012 09:06

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Przez nagrzewnicę płyn przepływa cały czas, niezależnie od tego, w jakiej pozycji jest termostat i myślę, że tak samo jest w MK3 i w MK2. Makbet pytał, czy to jest normalne, że gdy zwiększył odbiór ciepła z nagrzewnicy, to temperatura na wolnych obrotach spadła, a później, jak ruszył i zmniejszył odbiór ciepła, to wzrosła. Wg mnie, to jest normalne, bo przecież na wolnych obrotach silnik wytwarza mniej ciepła, a nagrzewnica pobiera go więcej na 4 biegu, niż na 1.

1olek 09-12-2012 08:29

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał benek (Post 1780050)
Cytat:
Napisał macslad Zobacz post
przy okazji zerknę w kolektor ssący do klapek bo ponoć do wymiany termostatu trzeba go zdjąć.
Nie trzeba demontować kolektora wystarczy wyjąć prawą lampę, jest ciasno ale się da i jest znacznie szybsze co nie jest obojętne w zimie gdy się wymienia pod blokiem. Pozdrawiam.

nie masz jakis fotek, bo moj dopiero sie nagrzewa jak dojade do pracy, w zaszlym roku nagrzewal sie w 1/3 drogi, no i paliwa pokazuje na komputerku ze wiecej lyka.

Cytat:

Napisał karloss (Post 1776892)
są dwa typy termostatów jeden z czujnikiem a drugi bez.

z tego co wypatrzylem w microcat to ten z czujnikiem jest w polifcie, automacie i silniku sci

Wyczailem ten termostat w silniku, siedzi miedzy pompa wspomagania a kolektorem dolotowym, dostep troche kiepawy. U mnie nie widze zadnego kabelka do termostatu wiec jest bez czujnika, nowy w ASO kosztuje ok 50 euro ;)

Poziomka978 09-12-2012 21:58

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
1olek napisał

z tego co wypatrzylem w microcat to ten z czujnikiem jest w polifcie, automacie i silniku sci

Nie wiem jak jest w 2.0 pb, ale w 1.8 z 2005 jest termostat bez czujnika, a ja mam auto z 2001 i mam termostat z czujnikiem.

1olek 09-12-2012 22:32

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
ja mam 1.8 z 2002 i kabla do czujnika nie wypatrzylem a microcat tez pokazuje termostat bez czujnika. Jest tam w poblizu jakas szara wtyczka ale do niej jest cos innego wpiete. Czy termostat z czujnikiem mechanicznie pasuje w miejsce tego bez czujnika ?

rustin 11-12-2012 21:46

Tak na mkp było o tym, tam jest nie ma czujnika tylko podgrzewacz

Wysyłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk 2

1olek 11-12-2012 22:41

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
To by wyjasnialo dlaczego jest 100 euro roznicy w cenie pomiedzy tym bez wtyczki a tym z wtyczka. Masz moze linka do tej dyskusji na MKP ?

Bump: Dobra poczytalem na MKP, wiec skoro u mnie MC pokazuje ten tanszy to taki kupie, na co mi ten z podgrzewaczem jak i tak nie ma go gdzie podlonczyc.

P.S. Nie dysponuje nikt zdjeciem tej wtyczki do tego termostatu ?

benek 11-12-2012 23:25

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Tutaj masz zdjęcie http://www.ford-esklep.pl/userdata/g...d15df312ae.jpg

1olek 11-12-2012 23:36

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
chodzilo mi o takie z samochodu, chce zobaczyc jak ta wtyczka wyglada i skad idzie, zeby wykluczyc ze u mnie nie istnieje

wert1983 15-01-2013 17:44

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Witam. mam taki problem podczas mrozu rzędu -7 -10 stopni silnik bardzo ładnie się nagrzewa problem w tym że jak złapie optymalną temperature i trochę postoje w korkach to włącza się wentylator a wskaźnik tęperatury jak stoi na 12 tak ani drgnie. co to za przyczyna? dodam że poziom płynu jest ok.

1olek 15-01-2013 17:47

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
wszystko masz ok, w korku silnik lapie weksza temperature bo nie ma nadmuch na chlodnice wiec zalacza wentylator zeby utrzymac optymalna temperature. Jak by Ci sie wskaznik podnosil to mogl bys sie martwic.

P.S. Bylam dzisiaj w Irlandzkim ASO, gosciu za termostat powiedzial mi 260 Euro ale moze mi go sprzedac za 140E ;) Wysmialem go i tyle ;)

Przema 16-01-2013 06:49

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
mam st, dziś po nocnym parkowaniu pod chmurką i przy minus 3 st, po 3 minutach na postoju już leciało ciepłe powietrze :)

ale żeby było na sztorc to muszę przejechać ze 3 km

wcześniej miałem stilo i silnik rzędowy 4, grzał się znacznie dłużej, takie moje subiektywne odczucice że jednak v6 szybciej grzeje

draker90 16-01-2013 10:21

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał wert1983 (Post 1939324)
Witam. mam taki problem podczas mrozu rzędu -7 -10 stopni silnik bardzo ładnie się nagrzewa problem w tym że jak złapie optymalną temperature i trochę postoje w korkach to włącza się wentylator a wskaźnik tęperatury jak stoi na 12 tak ani drgnie. co to za przyczyna? dodam że poziom płynu jest ok.

Kolego a TY sprawdź jaki masz panel klimatyzacji czy z napisem MAX. U mnie połowe skali-srodek chapie bardzo szybko nawet na mrozie i nawet jak dam max nawiew ciepła to ani drgnie.

Juzek 16-01-2013 17:47

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
mój STachu też grzeje się szybko... ciepłe powietrze leci po jakichś 5 minutach od startu a na gaz (ustawiony próg na 40 stopni) przełącza się minutę później :)

1olek 16-01-2013 21:43

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Wiadomo ze 6 cylindrowiec nagrzewa sie szybciej, puki co nabylem na ebay orginalny termostat do mojego 1.8 za 102 euro z wysylka ;)

1olek 10-02-2013 15:09

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Termostat wymieniony, teraz silnik nagrzewa sie po przejechaniu 2 km. Do wymiany odkrecilem zbiorniczek z plynem od wspomagania kierownicy, no i dostep byl jako taki. Troche zabawy jest ze sciagnieciem wezy i ich orginalnych opasek bo dostep beznadziejny zeby z kombinerkami sie tam dostac. Termostat trzyma sie na 3 srubach M6 z lbem 8 mm. Nie zlewalem plynu z chlodnicy i oleju od wspomagania, to co sie wylalo uzpelnilem i juz.

Marchos87 10-02-2013 20:46

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Możecie mi napisać jak sprawdzić działanie układu ??

Dzisiaj "Mechanik" wymienił mi płyn w chłodnicy ale w momencie jak wlał nowy i włączył silnik stwierdził że wentylator się nie włącza (autko chodziło około 30 minut na wolnych obrotach). Ja nie wiem bo nie zwróciłem uwagi czy działa czy nie (autko mam od miesiąca) ogólnie wskazówka ustawia się w połowie dość szybko a ogrzewanie działa sprawnie. Wentylator podłączając pod prostownik się kręci więc spalony nie jest.

Po jakim czasie powinien się włączyć wentylator jak autko chodzi na wolnych obrotach ??
Jak sprawdzić czy płyn się rozprowadził poprawnie po układzie ?

Czy mogę teraz jeździć autem po dolaniu nowego płynu, w przypadku złego rozprowadzenia płynu (mówił coś o tym że w chłodnicy nie będzie płynu)

krzyszto1976 11-02-2013 15:59

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
potrzymaj go 5 minut na obrotach około 2,5 tyś to dopiero wtedy może włączy się wentylator bo na wolnych obrotach przy takiej temperaturze to może trwać długo. W książce sam naprawiam jest wszystko opisane jak prawidłowo odpowietrzyć układ! Jeśli mechanik nie wie jak to zrobić to zmień mechanika! Możesz tak jeździć ale często sprawdzaj poziom płynu.

enjoypoznan 19-12-2013 05:58

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Panowie mam takie pytanie. Czy w miejsce termostatu z wtyczką można założyć taki bez wtyczki(grzałki) a wtyczkę zostawić sobie luźno?

Pytam ponieważ różnica w cenie wynosi 290zł. Czy ktoś odłączał tą wtyczkę? Komp wywali błąd?

peterpiano1 08-03-2014 15:22

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Panowie iPanie
Syn kupil sobie ostatnio Mondka 3 w wersji 2,5 benzyna Gia + LPG.
Wersja ladna mozna powiedziec full wypas. Jedyny Problem ale za to powazny to ubytki plynu chlodniczego w dozych ilosciach. Jadac z szybkoscia 80-100 mozna przejechac okolo 200 km, i dolac ok 1,5 litra. Jadac zszybkoscia 180 i wiecej , juz po ok 5-10 min. temperatura skacze na czerwone a poostygnieciu silnika wchodi ok 4-5 litrow plynu.
co ciekawe niema zadnych sladow wycieku plynu . Na parkingu pod autem nie znajdziesz ani kropelki. Co robic?? co moze byc przyczyna takich objawow. Prosze o sugestie i rade
i z gory dziekuje

rustin 08-03-2014 16:10

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Pewnie uszczelka jak nie ma wycieku , cudów nie ma. To kupił trupa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.