Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie mogę zamknąć przedniej klapy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176848)

Gucwiak 27-02-2013 13:58

Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Witam!
Mam problem z zamknięciem klapy przedniej... wszystko działa nic się nie blokuje jednak klapę jest ciężko zamknąć problem pojawił się jak temperatura wskoczyła powyżej zera. Męczyłem się dobre 30 min żeby ją zamknąc. Delikatne zamykanie nie pomaga a mocne opuszczenie klapy ani tyle :mad: Czy ktoś wie może co mozę być tego przyczyną? może zamek spróbować troszkę wyżej podnieść? i jak to zrobić? z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

misiekxyz 27-02-2013 14:45

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Prawdopodobnie masz uszkodzoną/zerwaną linkę....fabrycznie źle poprowadzona.Przypadłość mk4. :/ Pojedź do serwisu lub sam sprawdź

Gucwiak 27-02-2013 14:48

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
linka nie nie jest uszkodzona zamek otwiera sie i zamyka ale klapa już się zamknąć nie chce wiec wydaje mi się, że trzeba troszkę to ustawić tylko jak?

bodziofila 27-02-2013 17:31

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
nie do konca zerwana.odkrec zamek to zobaczysz

robkamin 27-02-2013 17:47

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Cytat:

Napisał Gucwiak (Post 1966099)
Witam!
Mam problem z zamknięciem klapy przedniej...

Spróbuj popsikać WD40 na zamek. Widziałem podobny przypadek w komisie jak szukałem swojego auta. Gość mówił, że coś w tych zamkach czasami nie "odbija". Zastosował wspomniany przeze mnie środek i jak ręką odjął.

Gucwiak 27-02-2013 18:33

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Cytat:

Napisał robkamin (Post 1966231)
Spróbuj popsikać WD40 na zamek.

Psikałem nic to nie daje ;/

bodziofila 27-02-2013 19:13

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
wcisnij jezyczek srubokretem i sie zamknie ale licz sie z tym ze w koncu zerwie sie cala linka i wtedy lipa......wybor nalezy do ciebie:wink:

RS AUTO-RAF 27-02-2013 21:01

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Kolego linka ma popękane nitki i blokuje się w pancerzu co powoduje że zamek nie odbija do końca. Musisz wyjąć zamek, odłączyć od niego linkę i sprawdzić czy nie jest skorodowana przy zamku.

Alecki 27-02-2013 22:11

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Mam tak samo. Linka w idealnym stanie a zamek się czasami zacina.
Jak wymontujesz zamek i pomachasz nim na boki to pewnie coś w nim przeskoczy i przez jakiś czas (u mnie 6 mies) będzie działał, aż znowu się zatnie.
Po wyczyszczeniu zamka (np. WD40, bo zamek jest zanitowany) napsikaj do niego smaru Wurth hsw100.

kapode 28-02-2013 07:40

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Mi nasmarowali linkę bo od nowości był problem z maską.

Jerry292 28-02-2013 12:09

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
W zamku zbiera sie syf wiec trzeba zamek wykrecic umyc go dokladnie potem nasmarowac i bedzie dzialal .

slawekknepsi 01-03-2013 18:34

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Jestem po wymianie całego zestawu zamek+linka w ASO,zobaczymy jak nowe podziała długo,tamten zestaw był jak to określili "felerny"

Gucwiak 01-03-2013 19:53

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Cytat:

Napisał Jerry292 (Post 1966805)
W zamku zbiera sie syf wiec trzeba zamek wykrecic umyc go dokladnie potem nasmarowac i bedzie dzialal .

Jadę w poniedziałek to właśnie rozkręcić i wyczyścić zobaczymy czy pomoże

danielr 04-03-2013 22:02

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Miałem dokładnie to samo.
Powód: linka jest stalowa (chyba to stal ale na pewno jakiś metal) w osłonie teflonowej. Osłona jest po to, żeby linki nie smarowac ale żeby się ślizgała i lekko chodziła. Jednak ta osłona pęka po pewnym czasie i zaczyna się łuszczyć tuż przed samym zamkiem. Powoduje to objaw taki, że można pociągnąć linkę używając dźwigni w kabinie i maska się otwiera ale linka "nie wraca", bo zaciera się na zahaczających fragmentach osłony teflonowej.
Naprawa: Są 2 opcje: wymiana linki na nową (dokładny opis jak to zrobić jest w dziale ford garage ale jest to trochę dłubania). Opcji prostszej nie da się nazwać naprawą z prawdziwego zdarzenia a raczej odsunięciem problemu w czasie. Polega ona na usunięciu złuszczonej osłony teflonowej. Do czasu aż taka linka skoroduje i zatrze się na amen albo a) nazbierasz na nowa linkę, b) sprzedasz auto, c) wymyślisz coś nowego ...
Warto umyć cały zamek. W tym celu trzeba (pisze z pamięci ale szczegóły są w dziale garage): 1. zdjąć plastikową osłonę nad zderzakiem, 2. odkręcić 2 śruby trzymające zamek od wewnętrznej strony (pomiędzy zamkiem a chłodnicą), 3 zdjąć zamek ruchem w stronę do kabiny 4. odpiąć linkę (po zdjęciu gumowej osłonki w kształcie litery L). Linka jest zakończona takim wałeczkiem metalowym także nie ucieknie do pancerza itp. spokojnie. Złapać linkę i trochę wysunąć z pancerza i usunąć część teflonu, która zahacza. Warto mając to wszystko rozebrane przepłukać zamek z soli i innego bałaganu jaki się tam zebrał przez lata a następnie go nasmarować. Potem złożyć całość w odwrotnej kolejności. Ja przy okazji dodatkowo nasmarowałem linkę i dźwignia w kabinie zaczęła super lekko chodzić. Problem nie zatrzaskiwania się maski zniknął jak ręką odjął. Czas pracy na całość to ok. 30 minut.

kraviec 10-05-2013 15:32

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
ja miałem to samo. nacisnąłem parę razy śrubokrętem samą blokadę oraz psiknąłem WD40 i dało radę. słyszałem o wadzie linki. jak sprawdzić czy linka spadła. chodzi mi że wszystko jest tak obudowane i ukryte że nie dojdziesz.:mad:

Hansolo 10-05-2013 16:12

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Cytat:

Napisał danielr (Post 1969344)
Miałem dokładnie to samo.
Powód: linka jest stalowa (chyba to stal ale na pewno jakiś metal) w osłonie teflonowej. Osłona jest po to, żeby linki nie smarowac ale żeby się ślizgała i lekko chodziła. Jednak ta osłona pęka po pewnym czasie i zaczyna się łuszczyć tuż przed samym zamkiem. Powoduje to objaw taki, że można pociągnąć linkę używając dźwigni w kabinie i maska się otwiera ale linka "nie wraca", bo zaciera się na zahaczających fragmentach osłony teflonowej.
Naprawa: Są 2 opcje: wymiana linki na nową (dokładny opis jak to zrobić jest w dziale ford garage ale jest to trochę dłubania). Opcji prostszej nie da się nazwać naprawą z prawdziwego zdarzenia a raczej odsunięciem problemu w czasie. Polega ona na usunięciu złuszczonej osłony teflonowej. Do czasu aż taka linka skoroduje i zatrze się na amen albo a) nazbierasz na nowa linkę, b) sprzedasz auto, c) wymyślisz coś nowego ...
Warto umyć cały zamek. W tym celu trzeba (pisze z pamięci ale szczegóły są w dziale garage): 1. zdjąć plastikową osłonę nad zderzakiem, 2. odkręcić 2 śruby trzymające zamek od wewnętrznej strony (pomiędzy zamkiem a chłodnicą), 3 zdjąć zamek ruchem w stronę do kabiny 4. odpiąć linkę (po zdjęciu gumowej osłonki w kształcie litery L). Linka jest zakończona takim wałeczkiem metalowym także nie ucieknie do pancerza itp. spokojnie. Złapać linkę i trochę wysunąć z pancerza i usunąć część teflonu, która zahacza. Warto mając to wszystko rozebrane przepłukać zamek z soli i innego bałaganu jaki się tam zebrał przez lata a następnie go nasmarować. Potem złożyć całość w odwrotnej kolejności. Ja przy okazji dodatkowo nasmarowałem linkę i dźwignia w kabinie zaczęła super lekko chodzić. Problem nie zatrzaskiwania się maski zniknął jak ręką odjął. Czas pracy na całość to ok. 30 minut.

Problem jest często z tym wałeczkiem.Tuż przy nim brakuje kilku mm osłonki.Przy wałeczku włókna linki korodują,zrywa się linka i jest problem.Ja pozbyłem się wałeczka w ostatniej chwili.Zostały 2-3 włókna i rozpadły się od korozji w palcach.Zamiast wałeczka,zrobiłem na lince supeł,skróciłem trochę pancerz zmontowałem zamek i jest ok.Jak szukałem auta w de to jednego nie kupiłem bo linka była zerwana i bałem się jechać z niedomkniętą maską.

Wojtek Gdynia 11-05-2013 18:11

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Witam. Właśnie jestem po wymianie linki miałem ten sam problem żeby zamknąć musiałem za każdym razem cofać linkę bo się blokowała .
Wymieniałem sam czyli nie takie straszne w 2,5 godziny i 116 zł koszt linki i po problemie myślę że jakiś czas będzie spokój .

Andrzej_G 11-05-2013 18:33

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Miałem to samo - wymiana w ASO - niestety koszt linki + robocizna to 350 PLN :(
Podobno nowe linki są już lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniem no i 24 m-ce gwarancji.

Zenit 06-06-2013 21:06

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Panowie miałem ten sam problem i właśnie przed chwilą wróciłem z garażu gdzie postanowiłem to naprawić. Gdy rozebrałem zamek oniemiałem. A mianowicie okazało się że linka jest w doskonałym stanie i zgłupiałem. Gdyż okazało się że obok łączenia linki z zamkiem jest taka gumowa poduszeczka, która sprawia, że gdy zaciągniemy linkę podczas otwierania klapy, ten "karabińczyk: dotyka tej poduszeczki i ją odbija co sprawia że linka się cofa. Ta poduszeczka po prostu zsunęła się i latała luźno co powodowało, że linka nie wracała. Założyłem tą poduszeczkę na miejsce i problem zniknoł. Nie mogłem uwierzyć, gdyż to było tak banalne, że aż nie prawdopodobne. Oczywiście trzeba było wykręcić zamek. I tu mam pytanie do was. Gdyz ta poduszeczka jest już wyrobiona i zapewne znów spadnie. Nie wiem czy w ogóle można ją kupić, gdyż jest zamontowana wraz z linką, wiec mysle ze nie ma możliwości założenia nowej. A to chyba nie zbyt bystre kupować całą linkę dla tej gumowej poduszeczki której zapewne wartość nie przekracza 1 zł. Może się mylę dlatego będę rad za wszelkie sugestie.:)

Kodeen 29-06-2014 12:25

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
na wstępie - serdeczne dzięki za zgłoszone tu sugestie. u mnie problem niedomykającej się maski spowodowany był tym, że rygiel, który zasadniczo zwalniany powinien być z użyciem linki, po nawet nieznacznym podważeniu śrubokrętem - puszczał. w moim przypadku linka była w stanie bardzo dobrym, więc wystarczającym było: demontaż zamka i jego przepłukanie wd40, przy rozruszaniu wszystkich mechanizmów zamka. teraz śmiga bezproblemowo. czas 30 min. w bardziej sprzyjających warunkach pewnie dobrze będzie dodatkowo go dobrze odtłuścić, umyć i nasmarować. ale minimalizm na razie wystarczył...

krzynios 29-06-2014 22:40

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Miałem to samo. Przygotuj się na wymianę linki.
Nie potrzebny kanał ani żadne specjalistyczne narzędzia więc spokojnie w 2h można wymienić samemu.

daro2105 08-10-2016 17:35

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
witam a wie moze kto jak otworzyc maske gdy linka sie juz zerwala bo na forum znalazlkem tylko opis innych aut a mnie chodzi o mondeo mk4

daro2105 09-10-2016 19:05

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
witam ponownie juz se poradzilem maska otwarta tera mozna wymienic linke to dopiero bedzie robota

marco102 09-10-2016 20:18

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Kup sobie linkę hamulcową z tandemu, koszt kilkanaście zł i montaż 100 razy krótszy, bo nie trzeba wymieniać pancerzu ;)

t.runo 11-10-2016 13:27

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Cytat:

Napisał daro2105 (Post 2672346)
witam ponownie juz se poradzilem maska otwarta tera mozna wymienic linke to dopiero bedzie robota

Szukałeś rady jak otworzyć, ale jak już się udało to już ani słowa jak to zrobiłeś.

daro2105 16-10-2016 10:19

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
witam malutka dziurka w oslonie zamka nad logo forda dokladnie nad literka f i ciekim srubokretem odblokowac zamek jest filmik na yutube

Bump: no i wymiana linki tez okazala sie dosc prosta 2 godzinki z przerwa na piwo

Rafal3 05-05-2017 19:53

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Witam,

mam problem z zamknięciem maski. Zamek sam w sobie działa. Normalnie się otwiera cięgnem w kabinie i można go normalnie zamknąć np. śrubokrętem. Mam takie wrażenie, jakby pręt znajdujący się w masce nie dochodził wystarczająco głęboko. Czy jest tam jakaś możliwość regulacji?

Pozdrawiam Rafał

rumunn95 07-05-2017 20:01

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
po bokach za lampami masz odboje gumowe wkrec je 1 obrot moze mniej

juri2069 07-05-2017 20:04

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Rok temu w zimie też nie mogłem domknąć , po prostu zamek nie łapał na " drugi" zatrzask , poza tym było ok. Popsikałem WD 40 , potem jakimś smarem , w zamku i problem znikł. Wypłukało z niego masę brudu

Rafal3 07-05-2017 21:11

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Tak jak napisałem zamek sam w sobie działa. Rozebrałem to dzisiaj jeszcze raz. To linka się zacina w pancerzu. Nie jest postrzępiona ani nic, ale w jednym miejscu się zacina. wpuściłem tam trochę odrdzewiacza i smaru i znowu działa. Pytanie na jak długo? Ciekawi mnie, czy wystarczy wymienić samą linkę na rowerową, czy muszę wymienić kompletną linkę razem z pancerzem.

jvras 08-05-2017 10:00

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Cytat:

Napisał Rafal3 (Post 2798598)
Tak jak napisałem zamek sam w sobie działa. Rozebrałem to dzisiaj jeszcze raz. To linka się zacina w pancerzu. Nie jest postrzępiona ani nic, ale w jednym miejscu się zacina. wpuściłem tam trochę odrdzewiacza i smaru i znowu działa. Pytanie na jak długo? Ciekawi mnie, czy wystarczy wymienić samą linkę na rowerową, czy muszę wymienić kompletną linkę razem z pancerzem.

Można wymienić samą linkę na rowerową, potrzebna długość 2m, robiłem taką wymianę i polecam.

juri2069 08-05-2017 10:04

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
U mnie też w pancerzu był syf. Zapomniałem dodać. Więc identyczny przypadek. Po solidnym przeplukaniu działa już u mnie jakieś półtora roku. Po prostu dostał się tam syf tak jak i dostaje się na silnik.

Radziłbym nie wymieniać bo może działać i kilka lat, jeżeli dobrze napsikaleś. Ja nawet tam nie zaglądam

handy 02-07-2020 21:53

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Mnie również dopadły problemy z zamkiem. Pierwszy raz zimą i faktycznie wyczyszczenie i smarowanie zamka pomogło ale na jakieś pół roku. Teraz się ponownie pojawiło i czyszczenie nic nie dawało.
Wymieniłem linkę razem z pancerzem oraz zamek i mam spokój. Tutaj bardzo przydała się fotorelacja:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
oraz wideo kolegów ze wschodu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie wiem czy linka u mnie już była wymieniana ale oprócz pancerza sama plecionka ma jeszcze taką silikonową otulinę. Była ona spuchnięta w kilku miejscach i razem z brudem blokowała linkę w pancerzu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.