Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119339)

a_iverson 09-01-2011 10:07

Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Wczoraj doszedł mi filtr powietrza pipercross, jutro jadę na hamownię zrobić pomiar ile koników i nM jest na filtrze mann a ile będzie po wymianie na pipercross.
Więcej informacji na temat filtrów [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

berater 09-01-2011 10:15

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Ja od zawsze jeżdżę na bawełnianych K&N. Co sprawiło, że wybrałeś pipercross ? Sam jestem ciekaw wyników pomiarów, ale nie spodziewam się rewelacji.

a_iverson 09-01-2011 10:45

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Zastanawiałem się pomiędzy K&N i pipercross. Zdecydował fakt, że pipercross jest z gąbki. Producent zapewnia też przyrosty mocy i momentu w granicach 5% oraz zmniejszenie dymienia. Te filtry mają przepuszczalność większą o 30% od seryjnych.
Zobaczymy jutro jak ma się praktyka do teorii.

heko 09-01-2011 11:21

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
...w TD raczej przyrostów nie uświadczysz..silniki te pracują na mocno ubogiej mieszance...jest olbrzymi zapas powietrza...aby autko nie kopciło... ilość pow. reguluje turbinka, a do zwiększenia mocy potrzebne jest tylko paliwo:roll:

berater 09-01-2011 11:30

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Mierzyłeś kiedyś ten sam egzemplarz TDCI raz na papierowym a raz na bawełnie ? Czy widać jakieś różnice w przebiegach mocy lub momentu ?

SrebnaStrzała 09-01-2011 15:13

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Mi doszło bodajże 5koników jak byłem na hamowni. Wcześniej miałem bawełniany i gąbkowy pozwala szybciej wchodzić na obroty.
Już 2 lata stosuje tego pipercrossa.

a_iverson 10-01-2011 17:09

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Jestem już po hamowni.
Na filtrzee mann (trochę już zabrudzony)
Moc: 169km
moment: 395Nm
Na filtrze pipercross
Moc: 173km
moment 399Nm

Nie wielka różnica,ale przebieg momentu się zmienił. 399Nm jest dostępne już od 1850 obrotów/minutę, i biegnie tak aż do 3800 obr/min. Przedtem pełny moment był dopiero od 2200 i do 3700.
Wykres mocy wygląda identycznie.
Dodatkowo ustąpiło delikatne szarpanie na 5 biegu podczas przyspieszania z om 1700 - 1800 obr/min.

Jak tylko dostane na email wykresy to je wkleje, narazie mam tylko wydrukowane a nie mam dostępu do skanera.

trafal 10-01-2011 18:07

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Ile taka przyjemność i gdzie kupowałeś? Rozumiem że warto, a filtr w jaki sposób czyścisz?

a_iverson 10-01-2011 18:59

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
kupiłem na ebay.co.uk, jeszcze nie myślałem o czyszczeniu trochę za wcześnie :)

heko 10-01-2011 19:34

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
...kurcze...nie chcę Cię martwić...ale jak byś przełożył z powrotem tego mana...to wynik byłby podobny jak na pipercrossie...
...pierwsze hamowanie- rozgrzewka (już ciepłego motorka)
...drugie - stabilizacja termiczna (wynik średni)
...trzecie - pomiar faktyczny (wynik wyższy)
...każde następne....prawie identyczne

...więc aby wynik był realny...przy tak małych różnicach powinieneś zhamować trzeci raz na manie...a czwarty na pipercrossie...
...uwierz mi , wiem co mówię...hamuję parędziesiąt razy tygodniowog:okulary

berater 10-01-2011 21:00

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Rozumiem, ze przy tej technice pomiaru, jaką zastosował a_iverson, złudne mogą być wartości maksymalne. A jak skomentujesz zmianę dostępności momentu w funkcji obrotów ?

heko 10-01-2011 21:09

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
...podobnie...
...z resztą co stawia mniejsze opory w dolocie...najlepszy filtr...czy brak jakiegokolwiek filtra....takie pomiary też robiłem...i co?...i nic...to samo :roll:

berater 10-01-2011 21:18

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
A sam jakie filtry stosujesz ? I dlaczego ?

heko 10-01-2011 21:33

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
..w turbinowych standardowe....a jeśli już to dobrana rura i stożek
..w wolnossących dobry filterek może zrobić różnicę

trafal 11-01-2011 07:46

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1574375)
...kurcze...nie chcę Cię martwić...ale jak byś przełożył z powrotem tego mana...to wynik byłby podobny jak na pipercrossie...
...pierwsze hamowanie- rozgrzewka (już ciepłego motorka)
...drugie - stabilizacja termiczna (wynik średni)
...trzecie - pomiar faktyczny (wynik wyższy)
...każde następne....prawie identyczne

...więc aby wynik był realny...przy tak małych różnicach powinieneś zhamować trzeci raz na manie...a czwarty na pipercrossie...
...uwierz mi , wiem co mówię...hamuję parędziesiąt razy tygodniowog:okulary

Hmm, Grzesiu ale mi namieszałeś teraz. Pytanie dlaczego hamowałeś mojego dwa razy - czy to standard - chociaż nie jest to istotne - pytam z czystej ciekawość.
A odnośnie filtra - to warto czy nie wydać 100 zł na taki filtr.

Rijndael 11-01-2011 10:28

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Heko ma racje, po za tym trzeba też pamiętać o tym, że filtr papierowy jest wrażliwy na zabrudzenie, więc jeśli ktoś porówna zużyty już filtr papierowy z nowym bawełnianym lub gąbkowym to oczywiście filtr papierowy wypadnie znacznie gorzej.

Ogólnie nie ma co liczyć na jakieś wielkie gifty związane z montażem takiego czy innego filtra panelowego, różnice są na poziomie błędu pomiaru.

heko 11-01-2011 12:09

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał trafal (Post 1574646)
Hmm, Grzesiu ale mi namieszałeś teraz. Pytanie dlaczego hamowałeś mojego dwa razy - czy to standard - chociaż nie jest to istotne - pytam z czystej ciekawość. A odnośnie filtra - to warto czy nie wydać 100 zł na taki filtr.

...zazwyczaj po modzie i rozgrzewce hamuję 2x...bo dopiero ten drugi jest miarodajny...trzeci może pokazać odrobinkę więcej...ale to już nie istotne zmiany
...tu pisałem o drobnych różnicach, które w dyskusji na temat przyrostów na innych filtrach mogą być mylne...
..czy warto?...przewagą takiego filtra jest dłuższa wytrzymałość na zanieczyszczenie...papierowy szybcej zmniejsza przepustowośc gdy się zabrudzi...ale nie ma co liczyć na istotne przyrosty mocy..

a_iverson 11-01-2011 16:15

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1574375)
...kurcze...nie chcę Cię martwić...ale jak byś przełożył z powrotem tego mana...to wynik byłby podobny jak na pipercrossie...
...pierwsze hamowanie- rozgrzewka (już ciepłego motorka)
...drugie - stabilizacja termiczna (wynik średni)
...trzecie - pomiar faktyczny (wynik wyższy)
...każde następne....prawie identyczne

...więc aby wynik był realny...przy tak małych różnicach powinieneś zhamować trzeci raz na manie...a czwarty na pipercrossie...
...uwierz mi , wiem co mówię...hamuję parędziesiąt razy tygodniowog:okulary

Wjechałem na hamownię po przejechaniu ok 50km autostradą, auto było rozgrzane.
Wiem o czym mówisz bo gość z hamowni sam po tym powiedział, jednak po takiej trasie było zbędne hamowanie go tyle razy.

heko 11-01-2011 16:27

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał a_iverson (Post 1574916)
Wjechałem na hamownię po przejechaniu ok 50km autostradą, auto było rozgrzane. Wiem o czym mówisz bo gość z hamowni sam po tym powiedział, jednak po takiej trasie było zbędne hamowanie go tyle razy.

...ok..nie będę się sprzeczał...przy najbliższej okazji zrobię precyzyjne pomiary..g:)

berater 11-01-2011 20:52

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Nie zapomnij wrzucić tutaj wyniki.

heko 11-01-2011 21:35

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
...zawsze g:D

a_iverson 12-01-2011 16:21

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1574920)
...ok..nie będę się sprzeczał...przy najbliższej okazji zrobię precyzyjne pomiary..g:)

W maju będę w Polsce. Widze, że jesteś z Krakowa, ja z Wadowic. Podjade i sprawdzimy jak wyjdzie u Ciebie :) pozdro

mkaminski100 12-01-2011 16:42

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Zeby Wam zaoszczedzic wysilku. Wklejam wyniki hamowni zrobione przez chlopakow z klubu Octavia.
Niech kazdy sam porowna (wydrukujcie i przylozcie obie kartki najlepiej) czy warto wydac 100zl na wkladke filtra czy moze lepiej na paliwo ;)
Nie napisali tylko czy to z magnetyzerem bylo czy bez ;)

[http://img16.imageshack.us/img16/976...towa161.th.jpg
Uploaded with [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

http://img406.imageshack.us/img406/9...rowy529.th.jpg
Uploaded with [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a_iverson 12-01-2011 18:08

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Pipercross daje to czego turbodiesel potrzebuje najbardziej... dużooooo powietrza zanim turbina zacznie je pompować. Czyli od ok 1800 obrotów na minutę. Pozwala to na otrzymanie pełnego momentu od prawie samego dołu.
Zwykły papierowy filtr stawia dużo większe opory przepływającemu swobodnie powietrzu. Jak już turbina zacznie pchać to można majtki albo deskę założyć :) silnik i tak dostanie tyle ile powinien.
Lepsze paliwo też swoje daje, w tvn Turbo i w TopGear testowali BP ultimate i zwykłego diesla, różnica była w granicach 5km i 10Nm. W obu przypadkach na kożyść BP ultimate.

mkaminski100 12-01-2011 18:30

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał a_iverson (Post 1575694)
Pipercross daje to czego turbodiesel potrzebuje najbardziej... dużooooo powietrza zanim turbina zacznie je pompować. Czyli od ok 1800 obrotów na minutę. Pozwala to na otrzymanie pełnego momentu od prawie samego dołu.
Zwykły papierowy filtr stawia dużo większe opory przepływającemu swobodnie powietrzu. Jak już turbina zacznie pchać to można majtki albo deskę założyć :) silnik i tak dostanie tyle ile powinien.
Lepsze paliwo też swoje daje, w tvn Turbo i w TopGear testowali BP ultimate i zwykłego diesla, różnica była w granicach 5km i 10Nm. W obu przypadkach na kożyść BP ultimate.

To ile jeszcze raz masz wiecej koni? Robiles porowannie czysty-czysty filter?

heko 12-01-2011 18:35

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
..dopóki turbina nie pompuje (ssie)...przepływ pow. jest tak mały..że nawet zwykły papierowy filterek nie stawia oporów...

a_iverson 12-01-2011 18:50

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1575722)
..dopóki turbina nie pompuje (ssie)...przepływ pow. jest tak mały..że nawet zwykły papierowy filterek nie stawia oporów...

No właśnie na odwrót, brak oporów potrzebny jest na przepływie bez doładowania. Jak turbina doładowuje silnik powietrze przejdzie przez wszystko.

heko 12-01-2011 19:07

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
...a jeśli wywalę filtr całkowicie...to jakie powinny być efekty??

mkaminski100 12-01-2011 19:12

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1575755)
...a jeśli wywalę filtr całkowicie...to jakie powinny być efekty??

Bedziesz jezdzil na syfnym powietrzu. Pewnie nic poza tym...
Chyba jednak nie warto niszczyc wiary ludzi w cos pomaga im byc szczesliwymi i co nie kosztuje malo :)

Szczerze to lepsze i widoczniejsze efekty od "odetkania" dolotu, ktory i tak jest odetkany robi wyczyszczenie kolektora dolotowego z sadzy.

a_iverson 12-01-2011 19:13

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
powinno być więcej mocy i lepszy przebieg momentu, ale silnik szybciutko padnie od zabrudzeń.

heko 12-01-2011 19:18

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
...mam na myśli "przejechanie" paręnastu km ....na rolkach...robiąc precyzyjne pomiary...g:)

mkaminski100 12-01-2011 19:33

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1575767)
...mam na myśli "przejechanie" paręnastu km ....na rolkach...robiąc precyzyjne pomiary...g:)

Roznica bedzie pewnie w granicach bledu...tak jak jest u kolegi i na wrzuconym przeze mnie wykresie.

heko 12-01-2011 19:39

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
zrobię doświadczenie ..i to najlepiej na Mondku...najbliższy będzie chyba w piątek:P
...zrobię po chipsie...bo będzie wiele razy hamowany...
...przy okazji zobaczycie jak bardzo powtarzalne sa pomiary na ustabilizowanym termicznie autku :P

Struna 12-01-2011 19:41

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał a_iverson (Post 1575761)
silnik szybciutko padnie od zabrudzeń.

taaaa, a ile to jest szybciutko ?

a_iverson 12-01-2011 21:00

Cytat:

Napisał Struna (Post 1575795)
taaaa, a ile to jest szybciutko ?

nie wiem ile... Nie sprawdzałem w praktyce. Jadac po piasku na przyklad może to byc kilometr, a po asfalcie 1000 km.

Cytat:

Napisał Struna (Post 1575795)
taaaa, a ile to jest szybciutko ?

nie wiem ile... Nie sprawdzałem w praktyce. Jadac po piasku na przyklad może to byc kilometr, a po asfalcie 1000 km.
Producent nie montuje przecież filtrów dla zabawy, sama nazwa wskazuje do czego służą.

Struna 12-01-2011 21:06

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
to żart był kolego :)

WolfieKiel 13-01-2011 08:09

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał a_iverson (Post 1573323)
Zastanawiałem się pomiędzy K&N i pipercross. Zdecydował fakt, że pipercross jest z gąbki. Producent zapewnia też przyrosty mocy i momentu w granicach 5% oraz zmniejszenie dymienia. Te filtry mają przepuszczalność większą o 30% od seryjnych.
Zobaczymy jutro jak ma się praktyka do teorii.

A czy poza sprawdzaniem na rolkach czujesz faktycznie jakąkolwiek różnice?

Ja od kilku dni uzywam K&N i nic się nie zmieniło. Zwłaszcza w zakresie obrotów poniżej 2k/min. Co prawda w moim przypadku najistotniejszy był rachunek ekonomiczny czyli mozliwość czyszczenia K&N dowolna ilość razy a nie każdorazowo zakup nowego.

mkaminski100 13-01-2011 08:20

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Cytat:

Napisał WolfieKiel (Post 1576059)
A czy poza sprawdzaniem na rolkach czujesz faktycznie jakąkolwiek różnice?

Ja od kilku dni uzywam K&N i nic się nie zmieniło. Zwłaszcza w zakresie obrotów poniżej 2k/min. Co prawda w moim przypadku najistotniejszy był rachunek ekonomiczny czyli mozliwość czyszczenia K&N dowolna ilość razy a nie każdorazowo zakup nowego.

A nie musisz go nasaczac i plukac tylko w plynie K&N? Bo wiesz, ze inaczej K&N nie uznaje gwarancji, szczegolnie jezeli uszkodzi sie przeplywomierz.

WolfieKiel 13-01-2011 13:23

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
Zainwestowałem dodatkowe ok. 50 PLN w zestaw olejek/płyn do mycia. Po 3-4 terminach wymiany standardowego filtra powietrza, koszt zakupu tego K&N powinien się zwrócić.

takitam 13-01-2011 18:47

Odp: Filtr powietrza pipercross w 2.0TDCI
 
dawno temu przerabiałem ten, temat w pasacie 1.8T , pod kręcony z 150 na 190 koni a filtr nie dawał nic :569: gość co robił chipa od razu mówił że to ściema że podnosi moc, tak samo jak sławne magnetyzery, szkoda kasy, a nawet nie bawił bym się w jakieś czyszczenia starych filtrów, poza trym jak by były takie super to producent by je zastosował .

DLA MNIE TO ŚCIEMA .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.