Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] elektrycznie składane lusterka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63451)

rafal1982 17-03-2009 19:24

Odp: elektrycznie składane lusterka
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ta jak widac na zdjeciu potrzebne jest
1.przekaznik 4 piny 30,85,86,87
2.kable najlepiej tej samej grubosci co na zdjeciach lub co mamy w aucie
3.sciagamy schowek i pod bezpiecznikami zmajdujemy brazowy przekaznik jak widac na zdjeciu 3 i 4 znajdujemy CZARNOCZERWONY kabelek widac go na zdjeciu 4 ja go przeciolem i dolaczylem takiej samej grubosci kabel mozna zlutowac albo jak ktos woli to uzyc tasmy izolacyjnej.
4.pociagnac ten dorobiony kabel na strone kierowcy najlepiej odrazu go schowac zeby go niebylo widac musi siegac do pedalu gazu moze byc dluzszy dla pewnosci.
5.teraz musimy znalesc czarna puszke z zoltymi wtyczkami zdjecie 5 za pedalem gazu bardziej z lewej strony ja mam z prawej bo to angliik.
6.na zdjeciu 6 widac zolte wtyczki sa opisane niestety niewiem poco bo w samochodzie ja tych nr nieznalazlem ale tylko 1 wtyczka ma gruby zolty kabel widac na zdjeciu 6.
7.przecinamy zolty kabel i tez dorabiamy kabel takiej samej grubosci.
8.teraz musimy podlaczyc przekaznik.
9.nr. 30 podlaczamy do CZARNOCZERWONEGO kabla ktory dorobilismy wczesniej.
10.nr.85 podlaczamy do grubego zoltego kabla ktory tez dorobilismy wczesniej.
11.nr 86 i 87 mostkujemy razem i podlaczamy do masy.
12.zamykamy drzwi i naciskamy kluczyk pilota 2 razy lusterka powinny sie zlozyc.
Powodzenia i pozdrowienia

graczyk77 17-03-2009 20:56

Odp: elektrycznie składane lusterka
 
czyli jeśli dobrze zrozumiałem to jeśli juz mam składane lusterka to aby wsio mi działało musze zrobić z tego tylko punkt 11: ".nr 86 i 87 mostkujemy razem i podlaczamy do masy". i wszystko powinno mi śmigać jak ta lala...???

Bajek 17-03-2009 21:12

Odp: elektrycznie składane lusterka
 
Musisz zrobić wszystko. To jest opis jak do elektrycznie składanych lusterek dorobić zamykanie na podwójnym ryglowaniu

rafal1982 17-03-2009 21:20

Odp: elektrycznie składane lusterka
 
Cytat:

Napisał graczyk77 (Post 1115782)
czyli jeśli dobrze zrozumiałem to jeśli juz mam składane lusterka to aby wsio mi działało musze zrobić z tego tylko punkt 11: ".nr 86 i 87 mostkujemy razem i podlaczamy do masy". i wszystko powinno mi śmigać jak ta lala...???

Tak jak napisal Bajek
Musisz wszystko zrobic tak jak napisalem jest to opis jak dorobic skladanie lusterek za pomoca pilota po nacisnieciu tylko raz nic sie niedzieje naciskajac drugi raz ryglujesz i lusterka sie skladaja automatycznie pozdro

eng 17-03-2009 21:46

Odp: elektrycznie składane lusterka
 
rafal1982 gratuluje świetny opis. W końcu ktoś coś zrobił i napisał jak to zrobić. Wciąż czekamy na schematy podłączenie elektrycznych lusterek do mondeo przed liftem może ktoś ma ???

eng 17-03-2009 21:54

Odp: elektrycznie składane lusterka
 
rafal1982 napisz mi jeszcze skąd wziąść taki przekażnik kupie w każdym elektrycznym?o co pytać?

eng 17-03-2009 22:12

Odp: elektrycznie składane lusterka
 
2 załącznik(i)
Aha i jeszcze coś rafal1982 czy możesz mi powiedzieć które bądź który kabel idzie z gniazda z modułem składanych lusterek do skrzynki bezpiecnzików i gdzie on do tej skrzynki idzie. Wydaje mi się, że z tego modułu (na zdjęciu) kable idą tak (kolorami):

czarny - masa
czerwono-czarny - sterowanie skłądaniem lusterek - ten kabel idzie do drzwi do sterownika do tej gałeczki
żółto zielone sa 2 i one odpowiadają za składanie lusterek
zielono białe sa 2 i one odpowiadają za świecenie lampki
pomarańczowy idzie chyba do skrzynki bezpieczników ale nie wiem do którego dokładnie pina do którego gniazda. najlepiej jakbyś mógł mi to na zdjęciu (też załączonym pokazać). Pytanie czy ze skrzynki bezpieczników wychodzą tylko plusy? To jest skrzynka jedynie zasilająca czy ma jakieś inne zadanie? Bo jesli tylko zasila to ten pomarańczowy moge podpiąć bądź gdzie byle był plus 12 V tak? proszę o pomoc.

rafal1982 17-03-2009 22:18

Odp: elektrycznie składane lusterka
 
Cytat:

Napisał eng (Post 1115877)
rafal1982 napisz mi jeszcze skąd wziąść taki przekażnik kupie w każdym elektrycznym?o co pytać?

wydaje mi sie ze przekaznik taki kupisz na allegro albo w motoryzacyjnym tak naprawde to niewiem ja kupilem na ebay slyszalem ze mozna go znalejsc na jakims autozlomie i poprostu wyciacnac z jakiegos samochodu ale wydaje mi sie ze musi miec 30amp i musza byc 4 piny 30,85,86,87

eng 17-03-2009 22:27

Odp: elektrycznie składane lusterka
 
Jakbyś dał radę odpowiedzieć jeszcze na moje ostatnie pytanie będę wdzięczny.

rafal1982 17-03-2009 22:32

Odp: elektrycznie składane lusterka
 
Cytat:

Napisał eng (Post 1115903)
Aha i jeszcze coś rafal1982 czy możesz mi powiedzieć które bądź który kabel idzie z gniazda z modułem składanych lusterek do skrzynki bezpiecnzików i gdzie on do tej skrzynki idzie. Wydaje mi się, że z tego modułu (na zdjęciu) kable idą tak (kolorami):

czarny - masa
czerwono-czarny - sterowanie skłądaniem lusterek - ten kabel idzie do drzwi do sterownika do tej gałeczki
żółto zielone sa 2 i one odpowiadają za składanie lusterek
zielono białe sa 2 i one odpowiadają za świecenie lampki
pomarańczowy idzie chyba do skrzynki bezpieczników ale nie wiem do którego dokładnie pina do którego gniazda. najlepiej jakbyś mógł mi to na zdjęciu (też załączonym pokazać). Pytanie czy ze skrzynki bezpieczników wychodzą tylko plusy? To jest skrzynka jedynie zasilająca czy ma jakieś inne zadanie? Bo jesli tylko zasila to ten pomarańczowy moge podpiąć bądź gdzie byle był plus 12 V tak? proszę o pomoc.

Z mila checia bym ci pomogl ale niejestem takim dobrym w elektryce.
Lusterka zrobilem, bo przez przypadek wlaczylem na youtube filmik jak koles to przerobil, na koncu filmika byla stronka wlasnie ta ktora wkleilem jest ona po angielsku ale z tym to sobie radze ja mam moje mondeo dopiero 4 miesiace niestety ci niepomoge w niczym innym bo niemam pojecia moze ktos inny wie jak to zrobic ja tylko wiem jak zrobic lusterka na pilota ale to nie dzieki mojej umiejetnosci tylko dzieki tej stronie pozdrowienia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.