Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=222410)

siikor1989 31-03-2015 14:20

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
umnie też tak wystepowało nawet jak było +30c mniej ale bylo

lotek 31-03-2015 14:38

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Fundi, może być również przy takiej temperaturze. Wtryski nie mają tu nic do rzeczy, ponieważ kopcenie ustaje. Wskazuje to ewidentnie na uszczelniacze zaworowe. Zresztą, przy uszkodzonym wtrysku odpalanie było by dużo cięższe lub też niemożliwe a jeśli w ogóle, to przy dodaniu gazu było by czarno z tyłu.

Piczonek 31-03-2015 15:07

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tu macie linka do filmu jak odpalilem autka nagralem film ;) sorki ze nie da sie go online ogladac ale yt cos ciezko mi chodzi a wrzuta zamula :(

Adam21 31-03-2015 15:21

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Przy uszkodzonych wtryskach są też inne objawy, falownie obrotów, spadki mocy, szarpanie przy ruszaniu, Migająca sprężynka, ale kolego uszczelniacze to naprawdę jeszcze nie katastrofa, gorzej gdyby cały czas kopcil, wtedy turbo albo pierścienie mówią pa. Najlepiej sprawdzić wtryski dla spokoju a uszczelniaczami bym się tak mocno nie martwił, ale kontrolował olej, jeśli to faktycznie one to musi go ubywac. Koledzy nie mówcie, że niebieski dym jest normalnym zjawiskiem, ten kolor ewidentnie wskazuje na spalanie oleju, żadne auto czy diesel czy benzyna nie powinno na ten kolor kopcic xd

lotek 31-03-2015 15:24

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Adam21, no nie wiem czy uszczelniacze to nie jest tragedia, praktycznie całą górę silnika trzeba by zrobić. Piczonek, wrzuć może YT, nie chcę mi się go ściągać na dysk.

Piczonek 31-03-2015 15:42

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] udalo sie :)) Macie na yt :D

lotek 31-03-2015 15:47

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Zmieniłbym najpierw świeczki.

Adam21 31-03-2015 15:57

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Może nieprecyzyjne się wyraziłem, chodziło mi o to, że w porównaniu np.do pierścieni do mniejsze zło i nie tak groźne w skutkach. Świece żarowe tez wchodzq w grę, jeśli kolor jest siwy, szary, taki przypadek znam z Vectry cdti właśnie, po wymianie świec przestała kopcic, ale tam był też problem z ciężkim odpaleniem

Piczonek 31-03-2015 16:04

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
autko pali tak samo nie zaleznie od temperatury najnizej jaka mi komp w aucie pokazal w zime temperature to -13 raz swiece zagrzalem i bez problemu odpalilem .

Adam21 31-03-2015 16:07

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Może być też tak, że tylko jedna świeca jest spalona, wtedy auto kopci z tego cylindra na którym spalona jest świeca ale jeszcze wielkiego problemu z odpaleniem nie ma. Ale to nie będzie dym niebieski tylko biały.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.