Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] jak wyjac akumulator:) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89761)

balca1 26-01-2010 12:36

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Cytat:

Napisał maciej_m (Post 1343397)
wymieniłem aku w sobotę . musisz zdemontować pastiki, są mocowane na zaczepach. szczególnie dolny ciężko wyjąć. potem wysuwasz aku do przodu i na styk ychodzi.

nie trzeba demontować podszybia czy filtra paliwa.

powodzenia!

Tak jak napisal kolega... Najgorsze sa te dolne zaczepy, ja osobiscie uzylem troche sily i srubokreta do podwazenia dolnych zaczepow... Zadnych filtrow NIE ROZBIERASZ... Tylko obudowa!

* Cala obudowe rozbierasz.

tomaszczyk1 13-01-2012 09:21

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że po wymianie akumulatora nie wykasował się licznik przebiegu dziennego :) Tylko radio i szyby (jeśli ktoś ma zaprogramowane).
Podszybia, ani obudowy filtra powietrza demonotować nie trzeba oczywiście. Tylko plastiki obudowy wokół akumulatora, (górny, mały przedni, i przednio-boczny). Czas operacji 15 min. Nie ma sensu bawic się w żadne podtrzymania zasilania, bo po wymianie silinik od razu chodzi normalnie.
Nie bac sie ludzie, wymieniać aku przed zimą!!!

photoactions 13-01-2012 11:32

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Zaprogramowane szyby? O co chodzi?

laurentii 13-01-2012 18:25

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Cytat:

Napisał photoactions (Post 1765688)
Zaprogramowane szyby? O co chodzi?

O automatyczne podnoszenie jednym kliknięciem.

januhowski 14-01-2012 05:58

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Cytat:

Napisał photoactions (Post 1765688)
Zaprogramowane szyby? O co chodzi?

no właśnie mam to samo od czasu jak wymieniłem aku to zauważyłem,że szyby się nie zamykają a było tak ze samoczynnie sie zamykały po tym jak zamknęłem samochód z pilota ...o co chodzi z tym kodowaniem szyb????

Matych 14-01-2012 11:01

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Opcja szukaj się kłania albo instrukcja -jak nie masz to do ściągnięcia na stronie forda.

januhowski 14-01-2012 12:54

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1766100)
Opcja szukaj się kłania albo instrukcja -jak nie masz to do ściągnięcia na stronie forda.

akurat to znalazłem ale za diabła nie mogę znaleźć postu z tym jak sobie poradzić z odtwarzaczem płyt-nie wciąga mi płyt od jakiegoś czasu choć niedawno wymieniałem aku...moze tu jest powód???

pawel_WB 11-11-2012 16:41

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Witam,

Przyłączam się do prośby o pomoc w demontażu akumulatora (w Mk II). Z tego co przeczytałem, to powinno to się dać zrobić dość prosto. Przypuszczam, że w pierwszej kolejności powinienem odkręcić taką poprzeczną listewkę. A później co? Prawą część obudowy aku? Jak to zrobić?

gooliv3r 21-01-2013 17:38

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
Ja mam pytanie o to jakich narzędzi użyć do wyjęcia tego akumulatora. Jeśli jako pierwszą mam zdemontować górną część obudowy to śrubki do niej są we wnęce.. Normalnym kluczem tego nie sięgnę.

Matych 21-01-2013 23:02

Odp: jak wyjac akumulator:)
 
No to może trzeba użyć nienormalnych kluczy(np nasadowych) którymi sięgniesz ? Inwencji trochę wystarczy poczytać poszukać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.