Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89580)

Alecki 26-01-2010 23:10

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Cytat:

Napisał donpedro60 (Post 1345011)
A propo:co Honda lubi czerwone pole?Bo pierwsze slysze.

Kiedyś miałem okazję pojeździć starym Civicem 1,6 VTEC 160 KM. Tak do 5,5 tys obr/min ciągnęła ostro a potem przełączały się fazy i dostawała takiego ognia, jak diabli, aż do prawie 9 tys.
Niezła frajda, tylko twarda była jak taczka....

Pozdrawiajka,
Alek

konik_80 26-01-2010 23:32

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Ja wyciszałem sobie swojego starego Mondziaka MK2.
Samemu to najlepiej zaopatrzyć się w maty bitumiczne APP którymi wykleja się całą podłogę oraz drzwi. Ja dodatkowo zaopatrzyłem się w maty filcowe - ale wytargałem je ze szrotu - Citroeny Xantia mają pod dywanem w bagażniku wielki płat takiej maty filcowej.
Tą matę nawtykałem tam gdzie się dało ;) Nie można tylko przesadzić bo jak się dywan podniesie za wysoko to zrobi się niewygodnie.

Leonzaw 01-02-2010 19:56

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1341503)
więc jeśli nie piłujecie diesli do czerwonego pola, to problem Was raczej nie dotyczy.
trend, na pewno nie oddawaj samochodu do wygłuszenia w ASO, ponieważ na 80% się tego nie podejmą, a w pozostałych 20% zedrą kasę za przeciętną (albo nawet bezsensowną) robotę

to nawet nie kwestia piłowania do czerwonego pola ale jak jedziesz 180 to nie ma znaczenia czy ON czy Pb głośno będzie ... przy 60 cichutko na maxa ... ale też mam wrażenie ze mógłby być troszeczkę cichszy ...

antyrama 01-02-2010 20:13

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Leon, ale to też raczej opory powietrza, koła. Nie silnik. Jest głośnawo. Jest nad czym pracować. Obojętnie czy ON czy PB.
Acz ostatnio zrobiłem tysiąc kilometrów MK III i myślałem, że jadę kabrioletem :)
Szumi, gwiżdże z każdego zakamarka, czyli jakiś tam postęp jest.

Sprecyzowałbym więc głośność benzyny. Tak- silnik ten jest głośny jak się stoi na światłach i żyłuje 6 tys obr :) Nie widzę większego sensu takiego zachowania bo maks moment jest dużo niżej, a wystarczający jeszcze niżej ( więc ciszej), ale co kto lubi.
W normalnej eksploatacji jest moim zdaniem gut, szwankuje za to wygłuszenie auta pod kątem oporów powietrza i toczenia.

ernestpierwszy 01-02-2010 20:52

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Powyżej 120 to szumi głównie powietrze, ale też i opony.
Myślę, że warto kupić jakieś megaciche opony. Poczytać na sieci i kupić te z najniższym odgłosem toczenia.
Różnica może być ogromna. Mam zimówki, które na gładkim asfalcie gwiżdżą, taki lekki gwizd. Od razu wiem czy asfalt jest śliski czy szorstki.
W starej astrze za głośność przy ok 100 km/h odpowiadały głównie opony a potem powietrze.
Mam dizla i silnik raczej nie pracuje głośniej od szumu powietrza powyżej 120 km/h.

jvc 02-02-2010 08:43

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
A ja się przejechałem ostatnio mk4 2,0 benzyną kolegi i powiem szczerze że jestem nie miło zaskoczony, o ile na postoju jest cisza to podczas jazdy i dodawania gazu (bez żyłowania) wcale nie jest ciszej niż w moim dieslu ,powiedział bym że nawet głośniej,ale to moje takie subiektywne odczucie tylko ;)

trend 02-02-2010 09:10

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1351024)
A ja się przejechałem ostatnio mk4 2,0 benzyną kolegi i powiem szczerze że jestem nie miło zaskoczony, o ile na postoju jest cisza to podczas jazdy i dodawania gazu (bez żyłowania) wcale nie jest ciszej niż w moim dieslu ,powiedział bym że nawet głośniej,ale to moje takie subiektywne odczucie tylko ;)

no właśnie o tym mówię :) na postoju to auto się zachowuje, jakby nie włączone nawet. ale zarówno przyspieszanie (co ma szczególne znaczenie w mieście), jak i przekraczanie 100 km/h, daje już naprawdę mało przyjemne i rozczarowujące odczucia. stąd mój pomysł z wygłuszeniem.

podejrzewam, że diesle mondki, z założenia głośniejsze, są po prostu wygłuszane lepiej niż benzyna. czy tak jest?

kristof70 02-02-2010 09:13

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
W benzynach nie ma fabrycznie zakładanych mat wyciszających silnik, a w klekotach są.

Strzeszku 07-02-2010 00:53

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Cytat:

Napisał trend (Post 1351046)
podejrzewam, że diesle mondki, z założenia głośniejsze, są po prostu wygłuszane lepiej niż benzyna. czy tak jest?

Diesle muszą być lepiej wygłuszone bo jeździć by się nie dało.

adam131 07-02-2010 22:10

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
W 2.3 oprucz opon i wiatru nic nie słyczać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.