Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Temperatura silnika 2.0 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216158)

szczerba 09-03-2016 09:41

Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał stelmacher (Post 2553618)
A moze to dpf chce sie wypalic?


I to jest najbardziej prawdopodobne!

mm32 09-03-2016 10:00

Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI
 
Przy wypalaniu DPF'a wentylator się załączy zgoda,ale cykl wypalania odbywa się zawsze na rozgrzanym silniku do temperatury około 75 stopni.Następna sprawa jakim cudem miałeś już właściwą temperaturę po przejechaniu 3,5 km.

stelmacher 09-03-2016 12:26

Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI
 
No wlasnie jakim cudem postaram sie jutro rano nagrac filmik
Bo benzyna zgodze sie moze szybciej od diesla sie nagrzac ale diesel w na takim krotkim dystansie? Przyjade do domu to podlacze go pod forscana zobacze kiedy chial sie dpf wypalic i jaka jest temp cieczy chlodzacej co jeszcze sprawdzic?

stelmacher 09-03-2016 15:34

Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI
 
1 załącznik(i)
to w zalaczniku to co mi forscan pokazywal
przy jakiej temp wentylator powinien wrzucic 2 bieg?
teraz jak dotykalem te weze przy termostacie ten gorny i dolny to byly tak samo cieple wrecz gorace
co myslec?

stelmacher 10-03-2016 06:43

Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI
 
Dzis jechalem bez postoju bo dziecka do przedszkola nie odwozilem (chore) i po 1.9km wieje z nadmuchow juz naprawde cieple powietrze a po okolo 4km mialem juz na wskazniku wskazowke miedzy poerwsza a druga kreska czyli tak okolo 70 stopni
Dodam ze w aucie nic nie robilem nie wymienialem plynu itd.
W piatek mam do pokonania 500 km i nie wiem czy spokojnie moge wyruszac jak tu takie dziwne rzeczy mam

slawek-kali 10-03-2016 07:25

Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał stelmacher (Post 2553618)
A moze to dpf chce sie wypalic?

I to moze byc strzal w 10 ;)

stelmacher 10-03-2016 10:53

Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI
 
To jutro bedzie mial szanse 500 km do polski to go przycisne na a2

milosz_o 10-03-2016 18:37

Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI
 
U mnie dzisiaj podobnie. Rano odpaliłem bez problemu. Podjechałem 2km do biura (fakt, że ostatnie dwa tygodnie to troche mniej trasy). Postał trochę. Potem chciałem skoczyć pozałatwiać kilka rzeczy i odpalanie mu ciężko szło. Jak odpalił, to temp silnika była w moment 75 st. Jak po 3km zajechałem na pierwszy przystanek, to chodził wentylator, z odpaleniem też był delikatny problem. Focus nie miał dpfa, a nie zaskoczyłem, że to może być wypalanie. Trochę podusiłem mondeo, wypluł dość sporawą chmurkę dymu i już było ok. Problem z odpaleniem znikł.

Andrzejowski 04-10-2016 08:10

Temperatura silnika pomiar
 
Witam szanowne grono :) Bardzo prosze o pewna porade. Mondek 2.0 TDCI smiga i sie ladnie nagrzewa. Zauwazylem, ze po nagrzaniu sie nie trzyma stalej temperatury.Pod wiekszymi obrotami, lekko idzie w gore do jakis 80 stopni, przy wolniejszej jezdzie lekko sie zmienia temperatura na okolo 65 stopni. Nie spotkalem sie jeszcze z takim objawem.W innych moich autach, temperatura stoi w miejscu. Macie tak samo?

Jarek_Lodz 04-10-2016 08:13

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
Powinna stać w miejscu, jak nie to termostat. Najpierw gubi temperaturę na trasie, potem również w mieście.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.