Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] PCMscan i kabelek elm327 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90471)

Pablo_X 02-02-2010 19:46

Odp: PCMscan i kabelek elm327
 
To co napisał andy71, to jest jedyna dobra wiadomość dla posiadaczy aut przedliftowych (Model 2000 TDCI).
Istnieje jeszcze jedna możliwość z jaką miałem styczność w przypadku BMW 320D 2002r. Pomimo, że auto nie wspiera standardu ODBII, to istnieje możliwość łączenia się z ECU z użyciem kabelka od......VW. Nie zagłębiałem się w szczegóły elektroniczne, ale istotą jego działania jest mix z liniami K i L.
Może w fordach do liftu też jest coś takiego i trzeba by było zobaczyć jakie jest wyprowadzenie w złączu a jakie w interfejsie :roll:

Add.
Nie widziałem tego na własne oczy, ale właściciel wersji 90KM przedliftowej TDDI skanował się w warsztacie z użyciem WAGa.
Nie wiem co o tym myśleć :roll:

andy71 02-02-2010 21:14

Odp: PCMscan i kabelek elm327
 
jarkmerk: nie rozumiem czy dużo błędów można odczytać. pewnie tyle ile masz zapisane w kompie. u mnie odczyt i kasowanie błędów się udały.
A co do ELM327 - zapewne każde z tych tanich na allegro da radę.

SrebnaStrzała 02-02-2010 21:23

Odp: PCMscan i kabelek elm327
 
Ręce opadają... ale to Wasza kasa więc róbcie co chcecie.

andy71 02-02-2010 21:43

Odp: PCMscan i kabelek elm327
 
SrebnaStrzała: co masz na myśli? Za interfejs zapłaciłem jakieś 80 zł. Kupiłem go pomimo, że czytając wiele wątków byłem świadomy, że raczej działać nie będzie. Ale... żona ma foke w benzynie z 2003 to pomyślałem, że w razie czego będzie do foki i tam oczywiście działa bez zarzutu. Interfejs nie działał w moim mondeo, aż do czasu natrafienia na ten wątek: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i przeczytaniu wypowiedzi kolegi beny1.
Nie daję gwarancji, że tak będzie w każdym przedliftowym mondeo. U mnie - Mondeo 2.0 TDCi Ghia, kombi na rynek Niemiecki ze stycznia 2003 - działa tak jak opisałem, choć w wielu wątkach spotkać można opinię, że przed liftem nie ma szans na cokolwiek bez WDS/IDS.

SrebnaStrzała 02-02-2010 22:33

Odp: PCMscan i kabelek elm327
 
Cytat:

Napisał andy71 (Post 1351856)
SrebnaStrzała: co masz na myśli? Za interfejs zapłaciłem jakieś 80 zł. Kupiłem go pomimo, że czytając wiele wątków byłem świadomy, że raczej działać nie będzie. Ale... żona ma foke w benzynie z 2003 to pomyślałem, że w razie czego będzie do foki i tam oczywiście działa bez zarzutu. Interfejs nie działał w moim mondeo, aż do czasu natrafienia na ten wątek: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i przeczytaniu wypowiedzi kolegi beny1.
Nie daję gwarancji, że tak będzie w każdym przedliftowym mondeo. U mnie - Mondeo 2.0 TDCi Ghia, kombi na rynek Niemiecki ze stycznia 2003 - działa tak jak opisałem, choć w wielu wątkach spotkać można opinię, że przed liftem nie ma szans na cokolwiek bez WDS/IDS.

...a ile liczy sie dla Ciebie oficjalna wersja wprowadzona przez Unię Europejską? Pisze i pisze ze Diesle od 2003 bo tak komisja europejska zarządziła a ludzie dalej wymyślają swoje wersje. Myślicie że dla Fordów było inaczej niż dla Audi czy BMW?
...a jak nie ma po 2003 to jest to co najmniej dziwne i niezgodne z prawem.

tlopuc 28-03-2010 17:30

Odp: PCMscan i kabelek elm327
 
Chłopaki Kupiłem ELM 327. Program ScanXL Mondeo 2005r. Połączył się ze sterownikiem,pokazuje jakieś tam parametry live (obroty itp.) Czytam błędy pokazuje, że brak,ale ja jestem prawie pewien, że błędy są zarejestrowane. Miałem błąd sterownika turbiny. Naprawiłem sterownik ale błędu nie kasowałem więc powinien być.
CO Wy na to błąd powinien być czy nie, bo nie wiem.
A i w moim ScanXL nie ma do wyboru MONDEO i nie wiem co wybrać? Pomocy

tomto 29-03-2010 12:37

Odp: PCMscan i kabelek elm327
 
Cytat:

Napisał tlopuc (Post 1398895)
Chłopaki Kupiłem ELM 327. Program ScanXL Mondeo 2005r. Połączył się ze sterownikiem,pokazuje jakieś tam parametry live (obroty itp.) Czytam błędy pokazuje, że brak,ale ja jestem prawie pewien, że błędy są zarejestrowane. Miałem błąd sterownika turbiny. Naprawiłem sterownik ale błędu nie kasowałem więc powinien być.
CO Wy na to błąd powinien być czy nie, bo nie wiem.
A i w moim ScanXL nie ma do wyboru MONDEO i nie wiem co wybrać? Pomocy

Może jest tak, jak w innych autkach - jak po ustaniu przyczyny błędu nie pojawi się znowu przez np. 40 uruchomień silnika, to błąd jest kasowany. Oczywiście nie wszystkie, bo np. jaśka nie skasuje, ale akurat ten o którym piszesz to może ...

neo10 13-04-2010 17:45

Odp: PCMscan i kabelek elm327
 
Witam

czy w mondeo z końca 2002 roku ... rok modelu według microcat nawet 2003 ma złącze OBD2 i zadziała na nim czytnik elm327 z oprogramowaniem pcmscan?

silnik 2.0 Tdci 130km
złącze do komputera pod schowkiem obok kierownicy... wygląda bardzo podobnie do tego ze zdjęcia tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dodam że u mnie w warsztacie z którego staram się korzystać jak już naprawdę muszę próbowali go podłączać pod swój komputer i zawsze zgłaszał im błąd ale nie mam pojęcia co to był za komputer itp... :/ pod normalnym komputerem bosha działa bez problemu ;]

Pablo_X 13-04-2010 22:49

Odp: PCMscan i kabelek elm327
 
Cytat:

Napisał neo10 (Post 1412935)
złącze do komputera pod schowkiem obok kierownicy... wygląda bardzo podobnie do tego ze zdjęcia tutaj:

O niczym to nie świadczy.
Co do ELM327 to słabo to widzę :?

steell 28-04-2010 11:55

Odp: PCMscan i kabelek elm327
 
nic z tego u mnie tak zadziałać nie chce mam tylko 3 aktywne pidy, nawet obrotów nie pokazuje

http://img442.imageshack.us/img442/8798/pid.jpg

to samo jest w programie SCANXL wprawdzie mam starszą wersję i w tym może być problem,


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.