Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana tuleji tylnego zawieszenia - patrz foto (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157728)

marko74 19-06-2013 21:50

Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto
 
Dziś wymieniłem simerblok,sprawa na prawde jest dziecinnie prosta nawet nie mając mobilnej praski.
Demontaz wachacza wzdłużnego trwał 20 minut oczywiście razem z tarczą nie bylo sęsu demontować.Na prasie stacjonarnej wprasowanie zajeło minutę cała robota z montażem 1 godzinę.Koszt 50zł.
W poniedziałek robię drugą bo tez wygląda nie ciekawie.

full2g 20-06-2013 08:51

Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto
 
Tak z ciekawości ....
Czy wciskajac tę tuleję mamy jakiś ogranicznik który ustali nam jej położenie względem wahacza ?

fart1 20-06-2013 11:22

Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto
 
W serwisie Forda w Siedlcach wymienili mi same tuleje koszt 250 zł /szt oczywiście części dostarczyłem sam.

nosek1 20-06-2013 18:10

Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto
 
Cytat:

Napisał full2g (Post 2032612)
Tak z ciekawości ....
Czy wciskajac tę tuleję mamy jakiś ogranicznik który ustali nam jej położenie względem wahacza ?

Kolego nie ma zadnego ogranicznika ktory ci da znac ze siedzi na miejscu, uzywajac specjalnego narzedzia jest juz tam specjalny ogranicznik ale mozesz zmierzyc stara gume jak jest z jednej i z drogie strony i probowac wsadzic na miesce.

bomar 21-06-2013 15:27

Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto
 
Panowie, pytanie do tych co już wymielili całe wahacze bądź same tuleje.
Jak się u Was objawiał efekt zużytych tulei z tylnego zawieszenia?
Czy np. to były takie głuche stuki dochodzące z tyłu auta podczas pokonywania nierówności czy zakrętów?

marko74 21-06-2013 20:34

Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto
 
Cytat:

Napisał bomar (Post 2033369)
Panowie, pytanie do tych co już wymielili całe wahacze bądź same tuleje.
Jak się u Was objawiał efekt zużytych tulei z tylnego zawieszenia?
Czy np. to były takie głuche stuki dochodzące z tyłu auta podczas pokonywania nierówności czy zakrętów?

U mnie strasznie popiskiwało jak bym miał pisklęta w bagażniku, a simerbloki były już całkowicie zniszczone.

nosek1 21-06-2013 21:46

Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto
 
Cytat:

Napisał bomar (Post 2033369)
Panowie, pytanie do tych co już wymielili całe wahacze bądź same tuleje.
Jak się u Was objawiał efekt zużytych tulei z tylnego zawieszenia?
Czy np. to były takie głuche stuki dochodzące z tyłu auta podczas pokonywania nierówności czy zakrętów?

kolego po prostu stuki w zawieszeniu.

_sobol_ 26-06-2013 10:53

Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto
 
nosek1, jako, że przy ostatnim przeglądzie dostałem info od serwisanta, że moje tuleje zaczynają się "kończyć" (choć podobno spokojnie wytrzymają jeszcze kilka kkm, gdyż nie są w bardzo złym stanie, poza tym absolutnie nic nie puka i nie stuka) poszedłem za Twoją radą i postanowiłem obdzwonić lokalne ASO Volvo. Po kilku telefonach okazuje się, że w ostatnim z serwisów w Warszawie (Dom Volvo) mają taką praskę, którą prezentowałeś na fotkach.

Pan serwisant stwierdził, że "geometrię i tak trzeba zrobić" :) Ja mu na to "mój kolega z serwisu Volvo w Norwegii twierdzi inaczej więc mają Panowie jakieś dziwne praktyki".
Pan od razu zmienił ton na "nie no, wie pan, klient decyduje, ale my zawsze zalecamy :)"

Podsumowując, powaliła mnie na glebę i wbiła 5 metrów pod ziemię cena samej robocizny bez geometrii, tj. jedynie "wymiany obu tulejek wahaczy tylnych wzdłużnych" (nawet nie zdążyłem wspomnieć, że chodzi o s-maxa a nie o volvo). Zgadniecie?
1000pln netto... Pożegnałem Pana chłodno i czym prędzej się rozłączyłem - rozumiem, że można żądać 200-300pln za roboczogodzinę, ale 1000pln za taką usługę przechodzi ludzkie pojęcie.

Pozostaje więc zaufany serwis, prasa stacjonarna i zrobienie geometrii...

mrk26 26-06-2013 18:12

Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto
 
Jak to zrobisz na stacjonarnej prasie tzn z wyjmowaniem wahacza, to nie wiele dłużej, mi zajęło około 2godzin na stronę, łącznie z założeniem koła ;)

nosek1 27-06-2013 18:33

Odp: Czy tuleja z tylnego zawieszenia jest wymienialna osobno - patrz foto
 
Cytat:

Napisał _sobol_ (Post 2035833)
nosek1, jako, że przy ostatnim przeglądzie dostałem info od serwisanta, że moje tuleje zaczynają się "kończyć" (choć podobno spokojnie wytrzymają jeszcze kilka kkm, gdyż nie są w bardzo złym stanie, poza tym absolutnie nic nie puka i nie stuka) poszedłem za Twoją radą i postanowiłem obdzwonić lokalne ASO Volvo. Po kilku telefonach okazuje się, że w ostatnim z serwisów w Warszawie (Dom Volvo) mają taką praskę, którą prezentowałeś na fotkach.

Pan serwisant stwierdził, że "geometrię i tak trzeba zrobić" :) Ja mu na to "mój kolega z serwisu Volvo w Norwegii twierdzi inaczej więc mają Panowie jakieś dziwne praktyki".
Pan od razu zmienił ton na "nie no, wie pan, klient decyduje, ale my zawsze zalecamy :)"

Podsumowując, powaliła mnie na glebę i wbiła 5 metrów pod ziemię cena samej robocizny bez geometrii, tj. jedynie "wymiany obu tulejek wahaczy tylnych wzdłużnych" (nawet nie zdążyłem wspomnieć, że chodzi o s-maxa a nie o volvo). Zgadniecie?
1000pln netto... Pożegnałem Pana chłodno i czym prędzej się rozłączyłem - rozumiem, że można żądać 200-300pln za roboczogodzinę, ale 1000pln za taką usługę przechodzi ludzkie pojęcie.
A co do tej geometri to jest tylko naciegnieci klienta na kase bo przeciez przy wymianie gum na aucie nnnniiieeeeee ruszamy srub od wahacza poprzecznego.
Pozostaje więc zaufany serwis, prasa stacjonarna i zrobienie geometrii...

witam panow 1000zl za sama robota to przeginka tyle to kosztuje w norwegi gdzie sie zarabia 5 razy wiecej.Roboty na dwie strony jest okolo 1godziny jak ktos ma wprawe a oni chca za jedna godzine pracy skasowac 1000zl ZART.Panowie kolega ma Audi A6 2005r w Norwegi pekla mu glowica taki standar w tych autach iiii co zadzwonil z norwegi do servisu Audi i umowil sie na wymiane glowicy zalezalo mu na zrobieniu w terminie bo wracal po tygodniu do norwegi.Auto odprowdzil im w niedziele i mieli sie nim zajac juz w poniedzialek auto stalo do czwartku na zewnatrz i nikt nic nie zrobil aaaaa i co jeszcze wycenili og na 12tys zl.w czwartek wieczorem przyjechal laweta i zabral auto z tego pseudo servisu Audi.Auto zaprowadzil do normalnego warsztatu nie autoryzowanego servisu i zapalacil nie 12tys.zl a 4500zl.i co wazne Audi bylo naprawione na czas. A co do tej geometri to jest tylko naciegnieci klienta na kase bo przeciez przy wymianie gum na aucie nnnniiieeeeee ruszamy srub od wahacza poprzecznego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.